ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Sroka Bohdan (*1932)

­­­­

Bohdan Sroka se narodil roku 1932, je středoškolským učitelem a knězem. Vyučoval na Jedenáctileté střední škole ve Vítkově (asi 1955), na základní škole v Březové u Vítkova v letech 1957-58 a na Jedenáctileté střední škole v Odrách jako "jednoroční kantor" (fyzika, matematika). Ve Vítkově i v Odrách řídil sbor, hrál divadla, podporoval studentský život, působil v kostelním sboru. Ze všech škol musel odejít pro své náboženské přesvědčení a politickou nespolehlivost.

Po odchodu z oderské školy pracoval manuálně v ROMO Jakubčovice, pak se vrátil do rodné Jihlavy jako učitel na zdravotní škole.
Po změně režimu založil roku 1991 církevní školu = Střední odborná škola u Matky Boží v Jihlavě. Dlouhá léta byl jejím ředitelem.

Vystudoval teologii, při vedení školy působil zároveň jako duchovní východního obřadu (byl ženatý, otec 3 dětí). Po úmrtí manželky slouží v latinském ritu. Nyní jako důchodce vypomáhá kněžím v okolí Jihlavy. Nezapomenutelná osobnost.

DÍLO:

  • Pohádky z Vysočiny (2014) - pohádky o věcech dobrých a zlých pocházejí z kraje brambor a kamení; vhodné pro mladší školní věk
  • 3x7 pohádek z bramborového kraje (2015) - kniha pohádek navazující na Pohádky z Vysočiny; vhodné pro mladší děti
  • Odložený kámen: Ježíš pro obyčejné lidi (2016)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.10.2017

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k životopisu
Bohdan SrokaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­