ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Zloba a násilí kolem mě

Když se rozhlédnu kolem sebe, vidím zlobu i násilí téměř kdekoli. V televizi, na Internetu a nejčastěji na lidech kolem sebe.

Lidé jsou nešťastní, nespokojení a i když si to třeba právě neuvědomují, stále se na někoho zlobí. A nespokojenost a zloba jsou podle mě roznětkou k násilí.
Zloba je tím, co stojí za některými našimi činy, jakým bychom se raději vyhnuli. Ale za tisíce let, co jsme na Zemi, se nám ještě nepodařilo a nejspíš ani nepodaří dojít ke stavu, kdy by byli všichni spokojení a nikdo si na nic nestěžoval. Lidé si vždycky "půjdou na nervy" jednoduše proto, že každý je jiný a každý má jiné představy o dokonalém životě.
Jiný případ je, pokud nás samotné prostě baví, když je někdo jiný naštvaný.

Zlobě se jednoduše nevyhneme, i když je nepříjemná a často zbytečná. Násilí má zase podle mě větší negativní dopad na mezilidské vztahy.
Máme ale štěstí, že si můžeme přečíst i o optimističtějších tématech, které nám naznačují, že realita nemusí být přeci jen až tak černá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zloba a násilí kolem měMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)