ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Zloba a násilí kolem mě

Když se rozhlédnu kolem sebe, vidím zlobu i násilí téměř kdekoli. V televizi, na Internetu a nejčastěji na lidech kolem sebe.

Lidé jsou nešťastní, nespokojení a i když si to třeba právě neuvědomují, stále se na někoho zlobí. A nespokojenost a zloba jsou podle mě roznětkou k násilí.
Zloba je tím, co stojí za některými našimi činy, jakým bychom se raději vyhnuli. Ale za tisíce let, co jsme na Zemi, se nám ještě nepodařilo a nejspíš ani nepodaří dojít ke stavu, kdy by byli všichni spokojení a nikdo si na nic nestěžoval. Lidé si vždycky "půjdou na nervy" jednoduše proto, že každý je jiný a každý má jiné představy o dokonalém životě.
Jiný případ je, pokud nás samotné prostě baví, když je někdo jiný naštvaný.

Zlobě se jednoduše nevyhneme, i když je nepříjemná a často zbytečná. Násilí má zase podle mě větší negativní dopad na mezilidské vztahy.
Máme ale štěstí, že si můžeme přečíst i o optimističtějších tématech, které nám naznačují, že realita nemusí být přeci jen až tak černá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monasteri, 18.03.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zloba a násilí kolem měMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­