ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Informační přehlcenost - náš pravý nepřítel?

V dnešní době, kdy jsou informace na každém kroku, je celkem těžké se v nich orientovat. Tu máte zprávy v televizi, na internetových serverech, příspěvky na Facebooku a na mnoha dalších jiných místech. Není se pak čemu divit, že se necháme lehce zmanipulovat či v horším případě přejdeme na stranu dezinformátorů.

Já si myslím, že tuto situaci má za důsledek to, že internet je relativně nový a my s ním neumíme zacházet. Nikdo nás nenaučil, jak posuzovat jednotlivé zprávy, jak si ověřovat silná tvrzení. Někdy to pak dopadá tak, že věříme zprávám napsaným někým, kdo je známý (netaktně řečeno) blázen.

Jak tedy na to? To snad mám vyhodit telefon z okna, zrušit svůj tarif u poskytovatele internetu nebo dokonce odcestovat do amazonského pralesa a začít žít tam? To přece není možné, vždyť informace jsou motorem dnešní doby.

Podle mého názoru bychom se měli zamyslet, co děláme se svým drahocenným časem - to je podle mě základ. Až pak bych se popřípadě zajímal o to, co s tím udělat v rámci celého systému. A taky se domnívám, že pár dní bez Facebooku vydrží každý...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kolemvody, 10.03.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Informační přehlcenost - náš pravý nepřítel?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­