ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Představa zdravého životního stylu

OSNOVA:

I. Úvoda) Odlišné přístupy lidí
II. Staťa) Můj názor
b) Sport a pohyb
c) Přejídání se
III. Závěra) Individuální potřeby

Každý z nás má představu zdravého životního stylu rozdílnou. Někdo si myslí, že je nejzdravější jíst mnoho zeleniny a ovoce, nepřijímat žádné nezdravé tuky a sacharidy. Jiní považují za správné, když si po dvouhodinové jízdě na kole dají zákusek na doplnění energie, kterou při jízdě vyčerpali. Další skupina může zastávat názor, že mohou jíst cokoli, ale s rozumem a ve správné míře.

Já konkrétně se zařadila do poslední zmíněné kategorie. Myslím si, že pokud tělu denně dodáme určitou porci vitamínů, bílkovin a zdravých tuků obsažených v pestré stravě, není na škodu párkrát do týdne zhřešit něčím sladkým či sklenkou alkoholu. Do jaké skupiny byste se zařadili vy?

Ke zdravému životnímu stylu patří samozřejmě i pravidelný pohyb. Já osobně v létě velmi ráda jezdím na kole a v zimě navštěvuji fitness centrum u nás ve městě. Ovšem pokud někdo na takové aktivity nemá čas, postačí alespoň několikrát do týdne svižná chůze do práce nebo pár minut cvičení večer před televizí. Člověk se přeci nemůže udržovat v kondici pouze správným jídelníčkem, ale žádným pohybem. Nebo snad ano?

Velkou kapitolou zásad zdravého životního stylu je přejídání se jídlem. Dle mého názoru člověk může sníst od každého něco, avšak pokud udrží míru a nebude se opakovaně přejídat. Výjimkou může být slušnost dojíst sváteční oběd nebo jídlo v restauraci, které jste zaplatili. Ale pravidelné přejídání v pozdních hodinách nebo uzobávání různých nezdravých dobrot u televize by mělo být naprosté tabu, chcete-li se dlouhodobě udržet fit.

Dá se říci, že co člověk to názor na stravování a zdravý životní styl. S výčtem nejrůznějších přístupů bych mohla ještě dlouze pokračovat. Dle mého je důležité nic nepřehánět, vnímat především potřeby svého těla a cítit se dobře po fyzické i psychické stránce. Přeci platí rčení: "Ve zdravém těle, zdravý duch." A jaký názor zastáváte vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 07.11.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Představa zdravého životního styluMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­