ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Žiji zdravě?

Zdravý životní styl obsahuje spoustu věcí, které by člověk měl dodržovat, pokud chce takto žít. Například může jít o pravidelnou fyzickou aktivitu, správně stravování, pitný režim a důležitý je také spánek.

Co všechno musí člověk dělat pro zdravý život? V první řadě by si měl vytvořit takový menšit jídelníček a co nejvíce omezit jídla nezdravá, která nabízí například fastfoody. Podle mě je jídlo úplným základem. Dále se musí člověk dostatečně hýbat, zvlášť v této výjimečné době. Někde jsem zaslechl, že děti by každý den měly mít alespoň hodinu nějaké fyzické aktivity. U dospělých toto číslo kleslo z hodiny na 40 minut. Osobně si myslím, že se toto dá v pohodě zvládnout.
Dalším bodem zdravého životního stylu je samozřejmě pitný režim. Nejzdravější tekutinou pro člověka je obyčejná voda. Obsahuje totiž nula kalorií, ale zase z ní nemůžeme získat žádné vitamíny.
Pro dostatek energie a dobrou regeneraci těla je rovněž důležitý spánek. Nedostatek spánku může být velkým problémem, a to obzvláště u dětí.
Jako poslední bod bych uvedl návykové látky. Každá návyková látka více bere, než dává. To snad musí být každému jasné.

Žiji já zdravě? Řekl bych, že se snažím. Každodenní fyzickou aktivitu dodržuji. Závodně hraji fotbal, ale ten je v téhle době dost omezený, proto chodím běhat a doma cvičím. Největším problémem je u mě strava. Nejím zeleninu ani ovoce. Tomuhle se můžete divit, ale prostě mi to nechutná. Jediné, co se snažím vynechat, jsou sladkosti, a to u mě funguje velmi dobře. Většinou piji jen vodu, avšak ne vždy, občas si s chutí dám nějaké sladké pití. Spánek se snažím dodržovat, ale také ne vždy. To je pak druhý den znát.

Svůj postoj ke zdravému životnímu stylu hodnotím vcelku kladně. Existují jisté věci, jež by se daly změnit, například ta zelenina a ovoce, ale i tak jsem s tímhle spokojený.
Každý by se nad touto otázkou měl sám zamyslet. Žijete zdravě?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: SCOOBY, 07.12.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Žiji zdravě?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­