ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Zdravý životní styl

Dle mého mínění se jedná o spojení zdraví - jako absence nemoci - s naším životním stylem; tedy tím, jak žijeme či jak si žijeme. Jinak řečeno, náš styl života ovlivňuje naše zdraví. Otázkou je, jakým způsobem?
Začnu tedy nejdříve u zevnějšku a toho, jak vnější prostředí na člověka působí.

Naše zdraví bezesporu ovlivňuje to, jak se oblékáme. Pro každého z nás je zajisté všední samozřejmostí oblékat se podle počasí, tudíž podle teploty, kterou nám ukáže teploměr nebo nějaká rosnička v televizi či rozhlasu. Najdou se však i tací, kteří teploměru ani rad rosniček nedbají a oblékají se podle vlastních pocitů, "frajeří, ač ne vždy mají navrch", jednoduše chodí jen tak polehku i v zimě... Většina nemocí pak vzniká z pouhé lehkomyslnosti, absurdity, z rozmaru a nedbalosti o své zdraví.

Také není od věci zdržovat se přístupu do míst s nápisy "Na vlastní nebezpečí", "Nebezpečí úrazu" či "Vstup zakázán"...

"Ve zdravém těle zdravý duch" - v tomto stylu konají lidé s láskou ke sportu nebo pohybu, kteří jsou aktivní a předcházejí tak většině civilizačních nemocí. Jeden den = jeden krok navíc. Místo eskalátoru stoupají po kamenných schodech blíž zdravému stylu, stejně jako jim prospívá nedělní procházka parkem či lesem. Nejenže se nadýchají čerstvého "zeleného vzduchu", ale hlavně mají pohyb. Ano, pohyb, ten stěžejní bod, důležitý pro naše zdraví.

Dalším aspektem zdravého životního stylu a jeho udržení není jen dobrá fyzická kondice, ale i ta psychická. Pod tímto pojmem si představím relaxaci, odpočinek, spánek i správný denní režim.

A v dnešním světě nejvíce diskutované téma: zdravá strava, výživa, diety, lidé s nadváhou či obezitou?
Když si to vše spojíme se zdravým životním stylem, každý si hned představí samou zeleninu a ovoce. Ale kde jsou zdravé přílohy? Dáme si houskový knedlík, nebo brambory? Sladké nudle, nebo pohankové rizoto?
Mnozí lidé jsou přesvědčeni o tom, že co je zdravé, není dobré či chutné. Podle mě to záleží na úpravě daných potravin. Luštěniny, tmavé pečivo, rýže, mnoho bílkovin, vitamínů a mléčných výrobků...to vše když budeme jíst a pít, budeme jistě zdraví, ale všeho s mírou, neboť všeho moc škodí a hlavně jezte málo a vícekrát denně, to je osvědčeno.

Jezte zdravě, pijte mnoho tekutin a hýbejte se a samozřejmě relaxujte! To mějte na paměti a budete žít...zdravě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 10.05.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdravý životní stylMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­