ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

O světě a mých snech

Kdybych měla možnost vyjádřit svou touhu, tak bych použila slova holčičky, která dotváří text jedné písničky od skupiny Holki - ta říká: "Chtěla bych, aby se všichni lidi na celým světě měli rádi a byli šťastni."

Moc krásná slova - ale jejich naplnění???
I kdyby bylo na Zemi jen několik málo jedinců podporujících terorismus, přesto by existovala zloba a násilí. Ovšem pod pojmem "všichni lidé" si musíme představit úplně každého - to by pak ale znamenalo, že by i děti v Africe nesměly trpět hlady, že v Asii by nebyl komunismus a na život tam by měli právo jak chlapci tak i děvčata, že v Americe by se nesoudili o malichernosti a v Jižní Americe by se snížila kriminalita a konečně že v Austrálii by ubylo králíků, na které platí jen pes Dingo. Náš "Zelený kontinent" má zajisté problémů dost, ale když se dokáže společně spolupracovat, lze společnými silami zvládnout mnoho věcí a problémů.
Tady jsem popsala pár přání pro celou společnost, ale já jsem jedna jediná a myšlenku, že sama změním svět, jsem již dávno zavrhla, proto zkusím aspoň vzít do rukou svůj osud a splnit si svá přání.

Takže nejdříve bych si chtěla užít prázdniny. Mám ještě naplánovaných pár akciček. Pojedu k Áje, na tábor, do Pece a pak se ještě něco vymyslí...
V dlouhodobějším výhledu bych chtěla zvládnout přechod na střední školu, zapadnout do party a mluvit zase s Luckou Bílou.

Ale v životě bych chtěla dokázat něco, co by bylo pro lidi. Nejspíš bych chtěla dělat takovou práci, kde není možný stereotyp a lidem něco přináším. Myslím si, že by pro mě bylo uplatnění v oblasti kultury. Nejlépe moderování zpráv nebo moderování některého z pořadů anebo také v oblasti divadla a filmu. Tohle by mě naplňovalo nejvíce a lidem bych "něco" dala.
A pak ještě existují tajná přání a sny, ale ty se neprozrazují, protože jsou TOP SECRET!!!

A co říci závěrem? Udělejte sebe a okolí šťastnějšími. Já se také musím přiznat, že ani novinařina by pro mě nebyla špatná volba - psaní článků mě totiž něčím naplňuje. Čím to přesně nevím, ale vždy příjemně zrelaxuju a světu něco ze svého smýšlení předám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 06.09.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O světě a mých snechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­