ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Nejlepší ochrana životního prostředí

OSNOVA:

I. Úvoda) Rozvoj ochrany životního prostředí
II. Staťa) Přístup lidstva
b) Zodpovědnost domácností
c) Ozelenění výroby
III. Závěra) Vrátí se nám to

Ochrana životního prostředí je v posledních letech velmi diskutovaným tématem. Mnoho firem již přistoupilo ke změně výroby tak, aby byla šetrnější k životnímu prostředí, a tento trend se pomalu rozšiřuje i do jednotlivých domácností. Jaký přístup k ochraně životního prostředí zaujímáte vy?

Hodně lidí zastává názor, že lepší přístup jednoho člověka planetě nepomůže. Ovšem kdyby se k jednomu člověku přidal další člověk, k nim další a postupně drtivá část obyvatel planety, až by měli zodpovědný přístup všichni, byl by výsledek velmi dobře znát.

Základem ochrany životního prostředí by měl být lepší přístup nás jako jedince a celé domácnosti. Můžeme si zvolit, zda budeme třídit odpad, zda si v obchodě koupíme plastová nebo znovupoužitelná nerezová brčka či zda si pořídíme energeticky méně náročné spotřebiče. Všechny maličkosti dělají ve výsledku velmi mnoho. Minimálně můžeme mít lepší pocit a doporučovat tento způsob hospodaření i blízkým a kamarádům.
Také máte nějaký tip, jak přírodě pomoci?

V současné době si i mnoho firem připouští zhoršující se stav prostředí kolem nás a zavedli proto takzvané ozelenění výroby. Jedná se o úpravu technologických procesů či výroby tak, aby byla pokud možno co nejvíce šetrná k přírodě. Jako určitou formu kompenzace si mohou firmy na svůj výrobek umístit logo znázorňující jejich zapojení do ochrany. Tím pádem může být produkt pro mnoho lidí více atraktivní. Určitě je dobré se na značky na etiketě dívat a takto označené výrobky kupovat. Podpoříte tím dobrou věc.
A co vy, koupili byste si takový produkt s logem šetrnosti k přírodě, nebo raději ten bez loga, na který jste však doposud byli zvyklí?

Na závěr mohu říci, že už přístup jednotlivce k přírodě je dle mého názoru určitý krok k lepšímu. Určitě stojí za to se zamyslet, nebude-li lepší více myslet na životní prostředí a zvolit v určitých směrech odpovědnější přístup. Věřte tomu, že ať už správné, nebo naopak nezodpovědné chování nám naše jediná planeta přesně podle našich skutků vrátí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 10.10.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejlepší ochrana životního prostředíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­