ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Životní prostředí a chování lidí

Zamysleli jste se někdy, kam povede naše neohleduplné chování k životnímu prostředí, křehkému celku, v němž žijeme? Co se asi stane za sto, tisíc či deset tisíc let? Bude mít příroda ještě sílu dát se do pořádku?
Globální oteplování, horké téma dnešních dní, tu bylo, je a bude. Avšak proč zrovna v našem tisíciletí dochází k takovému prudkému nárůstu skleníkových plynů, které tento jev způsobují? Je to snad proto, že jsme objevili nová paliva, produkující ve zvýšené míře právě tyto prvky? Nebo spíš pohodlnost, jež nás nutí ráno jet do práce či školy raději autem než vlakem, autobusem, tramvají nebo trolejbusem?
Odpovězte si sami.
Proleťme se časem a vraťme se v naší fantazii o několik tisíc let zpět. Do časů těsně před poslední dobou ledovou. Co vlastně způsobilo zánik množství živočišných druhů? Byl to mráz nebo jejich chování, které vedlo ke globální změně klimatu?
Jestliže budeme pokračovat tímto tempem, přijde další doba ledová, která sice napraví naše chyby, ale zničí náš známý svět a nakonec i nás samotné?
Mysleli jste už na své potomky, kteří budou muset řešit tento problém? A to všechno jen kvůli naší lenosti roztřídit odpad, jet do práce hromadnou dopravou, na kole nebo pěšky...
Toť, bohužel, pouhá slova do větru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MILAN V., 14.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životní prostředí a chování lidíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­