ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Královská minulost protknutá v současnosti

Všude spousta světla, záře třpytivých kamenů a ševelení něžných hlasů... Možná by se někomu mohlo zdát, že jsou tu už Vánoce a slyší andělské zvonění, ale do začátku adventu zbývá ještě více než měsíc, a tak dnes budeme svědkem zcela jiné, ale ani o kousek méně zajímavější události.

Již po jedenácté se do královského věnného města Hradce Králové sjely moderní gymnastky ze všech koutů naší republiky, aby ve sváteční den, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu, bojovaly o cenné kovy v soutěži Pohár královny Elišky, a to tentokrát ve společných skladbách, dvojicích a trojicích.

Celé hlediště už začíná být netrpělivé, v napětí a očekávání. Co v této největší hale u nás, kterou oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia dobově vyzdobil, asi uvidíme? Celým velkým prostorem se rozezněla hudba a všechny gymnastky nastupují na závodní koberec za velkého potlesku všech, kteří chtějí tento krásný ladný ženský sport dnes zhlédnout. Oficiální přivítání nebylo dlouhé, ale vystihující celou událost. Všichni stejně vyhlíží někoho jiného... A už, královna Eliška, přichází. Ladný a vznešený krok by mohla děvčata učit. Svým vlídným slovem připomenula historické události dnešního dne i předávání vyznamenání s pamětními medailemi naším nynějším vladařem v podvečer na hradě Pražském, ale i to, jak je jí sídelní město drahé a mohla ho opět navštívit. Nechybělo ani přání gymnastkám k úspěchu v dnešní soutěži o její medaile a poháry.

O přízeň královny se dnes ucházely společné skladby v několika kategoriích. Soutěž zahájily skladby nadějí nejmladších, což jsou teprve pětileté gymnastky, jejichž sestavy jsou bez náčiní. Po celý den měli možnost diváci vidět zajímavé choreografie v jednotlivých kategoriích (naděje mladší, naděje starší, juniorky a seniorky), přičemž každá z kategorií má předepsané jednotlivé náčiní, a to obruče, kužele a míče. Největšímu obdivu se těší na soutěžích sestavy seniorek s náročnými choreografiemi, které kombinují míče se stuhami. Úloha rozhodčích není vůbec jednoduchá, protože hodnotí předepsané prvky, obtížnosti, výměny, kolaborace, artistické a technické provedení v počtu několika gymnastek najednou.
I přestože nezískala zlatou medaili, byla nejzajímavější sestavou soutěže tematická sestava s obručemi TJSK Prague Swan Lake.

Den rychle uběhl a všechny medaile, poháry a ocenění gymnastky převzaly, královna se rozloučila, hala plná světel a třpytivých kamenů na dresech utichla. Všichni spěchali domů, ale snad se vrátí do věnného města zase příští rok, stejně jako královna Eliška.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nathali Tučková, 03.11.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Královská minulost protknutá v současnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­