ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 105x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce

Každý rok v prosinci jsou Vánoce. Všechny děti se na ně těší - dostanou dárky, úsměv a radost na jejich tvářích udělají rodiče šťastnými... Ale co kdyby se Vánoce nekonaly, jak by to vypadalo?
Žádné posezení s rodiči u vánočního stromku, nepeklo by se cukroví, které nám samozřejmě každým rokem připomíná předvánoční dobu. Kapříci by zůstali plout v rybníce, ve svém domově, a nikomu by tak nezaskočila kost, kvůli které by později musel navštívit nemocnici, aby mu ji vytáhli. Dárky by se nemusely kupovat a zabalovat. Ovšem to vše patří k Vánocům. Neumím si představit, jak by to vypadalo v naší rodině bez strojení stromečku, který se v každém domě vždy před Vánoci společně zdobí.
Když se zamyslíme nad tím, jaká je to tradice pro všechny státy na světě. Ten den se u stromečku sejde tolik rodin, které se možná neviděly celý rok! Ale Vánoce jsou právě od toho, aby se rodina sešla, a vyměnily se dárky. Avšak dárky nejsou to nejpodstatnější na tomto svátku - určitě je důležitější, že lidé tráví Vánoce se svými příbuznými pohromadě. Popovídají si, snědí rybu a o půlnoci se jdou podívat do kostela poslechnout si sbor, ve kterém zpívají děti o Vánocích.
Umělý nebo živý stromeček? To je otázka, na níž většina rodičů odpoví jinak. Někdo má radši umělý - není s ním moc práce, z půdy se snese do obývacího pokoje a tam se pěkně nazdobí na vánoční den. Naopak živá jedlička nebo smrk pěkně domem zavoní. Po nějaké době ale začne opadávat a přibývá tak práce s uklízením spadaného jehličí, i to k tomu však patří. Každá rodina má ráda něco jiného, ale všichni mají rádi Vánoce.
Podle mého jsou Vánoce pěkným zakončením starého roku. Vždy se těším, co dostanu, a na tu radost skrývající se pod balícím papírem. Myslím, že mě potěší všechny dárky. Největší radost mi ovšem udělá, že ten krásný čas mohu trávit s mojí rodinou. A proto se vždy na Vánoce strašně těším.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 26.10.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­