ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Rodinný muzikál Mary Poppins

Příběh se odehrává na konci 19. století v Londýně. Hlavními aktéry děje je rodina Banksova - maminka, tatínek a dvě děti. Pan Banks je bankovní úředník a maminka je zapojena do hnutí sufražetek (bojovnice za práva žen). Na děti nemají moc času, a tak mají doma chůvu. Jelikož ale děti své chůvy docela zlobí, často se u nich v domácnosti střídají - avšak jen do té doby, než se ve dveřích objeví Mary Poppinsová...

Nejdříve vypadá na docela obyčejnou chůvu, jenže děti záhy poznají, že si s ní není radno zahrávat, protože dokáže nadpřirozené věci.
Hned první vycházka do blízkého parku se promění v nezapomenutelný zážitek plný oživlých soch a všeho možného i nemožného. Další dobrodružství zažijí společně s kominíkem Bertem na londýnských střechách, při návštěvě strýčka Alberta a dokonce i při návštěvě banky svého otce.

Mary Poppinsová od obou dětí odejde v okamžiku, kdy jejich rodiče konečně pochopí, že se musí svým dětem mnohem více věnovat, než tomu bylo doposud a že je obě velmi potřebují.

Jelikož se jedná o muzikál, celé představení bylo proložené hudbou, zpěvem a tancem. V hlavní roli se představila Monika Absolonová. Šlo o velice povedené představení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heraxida, 17.04.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodinný muzikál Mary Poppins







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­