ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Vincent van Gogh - Před branami věčnosti (popis obrazu)

Rád bych vám popsal obraz Před branami věčnosti od Vincenta van Gogha, který namaloval v roce 1890.

V prázdné místnosti na staré dřevěné židli u krbu odpočívá starý muž. Ruce mu podpírají jeho hlavu a on sám vypadá, jako by už byl unavený životem. Sedí tam celý v modrém, jen boty má tmavě hnědé. Většina vlasů z jeho hlavy již dávno zmizela, zůstalo mu jich jen pár na kraji. I přestože mu nejde vidět do obličeje, je patrné, že se tento starý muž již dlouho neholil.

Vincent van Gogh - Před branami věčnosti

Oheň, který dost možná symbolizuje život starce, pomalu dohořívá, nějakou chvíli už do něj nikdo nepřihodil žádné polínko. Dřevěná podlaha má každou parketu jinak velkou a na každém kousku mezi nimi je patrná malá dírka.

Obraz na mě působí vyloženě depresivně. Starý muž na něm jen čeká na smrt. Ale vypadá, že truchlí a vůbec se mu nechce umřít. Dost možná byl na světě šťastný a chtěl tu ještě zůstat.
Nicméně, tento depresivní a smutný obrázek Vincent van Gogh namaloval skvěle, a to v každém detailu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vincent van Gogh - Před branami věčnosti (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­