ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Síla lidskosti

OSNOVA:

I.Nicholas Winton
II.1. Nevinné děti
2. Odhalení činu
3. Vyznamenání a ocenění
III.Lidská slušnost

Dokument Síla lidskosti je o člověku jménem Nicholas Winton. Je to britský makléř a humanitární pracovník. Vypadá jako naprosto obyčejný člověk jako každý z nás, ale není tomu tak. Roku 1939 zachránil 669 židovských dětí před koncentračním táborem i s rizikem jeho vlastní smrti.

Zachránil nevinné děti a obstaral jim nové životy a rodiny ve Velké Británii. Při tomto činu Nicholas Winton nemyslel na odměnu nebo peníze, šlo mu jen o životy dětí, které si ani neuvědomovaly velikost zloby a zločinu, jenž se k nim blížil. Chystal se zachránit i další stovky dětí, ale bylo již pozdě a on si to vyčítal. Poslední vlak s dětmi nedojel do cíle.

Nicholas Winton o svém činu nikomu nikdy neřekl. Nebýt jeho ženy, která roku 1988 našla na půdě dokumenty a plány tohoto činu, nikdy bychom se nedověděli o muži, který má srdce na správném místě. Letos je to 20 let, kdy se svět dověděl o člověku jménem Nicholas Winton.

Po návštěvě České republiky byl vyznamenám řádem T.G.Masaryka. Z iniciativy českých studentů byla podána petice, aby sir Nicholas Winton dostal Nobelovu cenu za mír. K lednu roku 2008 bylo na petici kolem 47 tisíc podpisů. Roku 2003 byl povýšen anglickou královnou do šlechtického stavu.

Tento dokument by mělo vidět spousta lidí, aby si uvědomili, jak je lidský život krásný. Stačí jen obyčejná lidská slušnost jednoho k druhému. Nicholas Winton projevil svou sílu lidskosti...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sierra777, 05.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Síla lidskostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­