ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Murphyho zákony

Zadáním této slohové práce bylo napsat fejeton, útvar, který rozebírá aktuální témata s nadsázkou a důvtipem. Tak tedy píšu fejeton. Vsadím se ale už teď, že i když se budu snažit sebevíce, stejně nakonec napíšu něco jiného: úvahu, vyprávění nebo například popis pracovního postupu. I toho jsem schopná. Tomuto se totiž, dámy a pánové, říká zákon schválnosti.

Wikipedie tvrdí, že základem těchto zákonů je rčení: "Co se může pokazit, to se pokazí", které vyřkl jakýsi Murphy, jenž byl leteckým inženýrem. Nejspíš ne moc úspěšným. Já si ale troufám tvrdit, že takový Murphyho zákon může vymyslet úplně každý. Posuďte sami.

"I když hledáte telefon za tu nejvýhodnější cenu, stejně ho najdete o zřetelnou částku levnější týden po zakoupení." Takový jeden ze života.
Nebo: "Jakmile přejedeš do rychlejšího silničního pruhu, rázem se zpomalí."
Dalším takovým je třeba i: "Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, co jsi ji potřeboval."

Tyto zákony mají kromě svých stinných stránek i ty světlé. Představte si, že jste se ocitli v jedné ze zmíněných situací. Jste zklamaní, zničení, na pokraji zhroucení. Tak co neuděláte? Přečtete si tyto skvělé zákony a zjistíte, že na tom pořád můžete být i hůř!
Kupříkladu: "Čím déle čekáš v jedné frontě, tím větší pravděpodobnost je, že stojíš u špatného okénka." Chudák ten člověk.
Či například: "Když ti zbývá jeden hřebík, ohne se."

Takhle bych mohla pokračovat až donekonečna, a to proto, že čím je svět starší, tím více bizarních situací, jež tyto zákony popisují, nastává každý den. Dalo by se vlastně říct, že každý jednotlivý člověk na zemi, takže i já nebo vy, jsme tvůrcem vlastní knihy Murphyho zákonů, kterou nám píše sám život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Murphyho zákonyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)