ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Typický Čech

Co se mi vybaví, když se řekne typický Čech? Obvykle si představím obtloustlého muže ve středních letech rozvaleného na gauči s pivem v ruce, jenž sleduje fotbal v televizi a přitom nadává. Každodenně chodí do hospody, stěžuje si na všechno kolem sebe a žije stereotypním nudným životem. Ovšem nemůžu házet všechny Čechy do jednoho pytle.

Češi se řadí bezpochyby k velmi statečným, bojovným a odhodlaným národům, což dokazuje v minulosti mnoho vyhraných bitev. Nebojí se bít se za své názory a vlastní přesvědčení. Jsou také velice hrdí na svůj původ a jsou velkými vlastenci.
Typický Čech je pracovitý, šikovný a zručný, ne nadarmo se říká "zlaté české ručičky". Mezi české vlastnosti patří také laskavost a dobrota. Češi se dokážou semknout v těžké situaci a pomoci jeden druhému.

Co se negativních vlastností týče, myslím si, že typický Čech se občas chová trochu lhostejně a nevšímavě ke svému okolí. Typický Čech nepostrádá ani zdravý rozum, k němuž patří však i špetka vychytralosti a mazanosti. Pokud si něco zamane, obvykle dosáhne svého cíle. Ovšem ne vždycky zcela morální cestou. Málokterý Čech čas od času nenadává nebo si na všechno nestěžuje. Občasný pesimismus zkrátka patří k české povaze.

A jak typický Čech vypadá?
Málokdo má postavu kulturisty, za což může většinou láska k pití piva po litrech. Typický Čech nosí bílý obnošený nátělník, ledvinku kolem pasu a ponožky v sandálech. Češi mají odjakživa rádi přírodu a čas strávený na venkově. Nejednou se tak stane, že uvidíte Čecha v teplákách a ne příliš slušivém, ovšem velmi pohodlném oblečení.

Česká povaha je rozmanitá a každý Čech oplývá kladnými i zápornými vlastnostmi. Osobně zastávám názor, že Češi jsou skvělý národ a kladné vlastnosti převládají.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina P., 04.05.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Typický ČechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­