ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Jaký je typický Čech?

Rád bych vám představil typického Čecha. Žije v samotném středu Evropy a k moři musí vždy vyjet do zahraničí.

Čech je již od pradávna charakteristický Slovan. Obecně rád nosí spíše nakrátko ostříhané vlasy s jejich přirozenou barvou, která se leskne do kaštanově hnědé barvy. Stejné barvy má také oči, ačkoliv jsou často překrývány dioptrickými brýlemi, a to hlavně v pozdějším věku. Je silnější postavy a vlastní typický "pivní pupek". V jeho šatní skříni rozhodně nesmí chybět pohodlné bavlněné oblečení, alespoň jedny džínové kalhoty, a také spousta druhů mikin. Na léto musí mít vždy vzdušné sandály, do kterých si ale vezme ponožky a za to se stává v cizích zemích terčem posměchu.

Má doma svou knihovničku, která je naplněná až po okraj a všechny ty knížky má již několikrát přečtené. Je také velkým fanouškem sportu, a když jde o hokej nebo fotbal, snaží se nevynechat jediný zápas. Nejde-li zrovna na zápas osobně, tráví dlouhé hodiny u televizní obrazovky. Má specifický, ale dobrý smysl pro humor a často jej uplatňuje večer s kamarády v hospodě u výborného piva. Je velkým milovníkem masných lahůdek a také řízků, které si nikdy nezapomene vzít s sebou na výlet. Dalo by se říci, že se chová spíše jako extrovert, protože se o své zážitky rád dělí s přáteli. Čech se ale k mnoha věcem staví jako pesimista, například když je řeč o politice. Také si vždy šetří na horší časy a nic nenechá náhodě.

Mezi jeho záliby patří právě čtení knih, sledování sportu nebo cestování. Cestuje rád a v létě už několikrát navštívil Jaderské moře v Chorvatsku. Jeho běžný den probíhá vcelku běžně. Začne rychlou, ale vydatnou snídaní a po náročném dni v práci ho zakončí dlouhým sledováním televize nebo projížděním sociálních sítí.

Mohu říci, že se v mnoha věcech s typickým Čechem ztotožňuji a znám spoustu lidí, kteří jsou přesně takoví. Češi nejsou zrovna těmi největšími vlastenci, ale já osobně jsem rád, že jsem Čech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Patrik, 29.03.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký je typický Čech?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­