ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Jaký je typický Čech?

Rád bych vám představil typického Čecha. Žije v samotném středu Evropy a k moři musí vždy vyjet do zahraničí.

Čech je již od pradávna charakteristický Slovan. Obecně rád nosí spíše nakrátko ostříhané vlasy s jejich přirozenou barvou, která se leskne do kaštanově hnědé barvy. Stejné barvy má také oči, ačkoliv jsou často překrývány dioptrickými brýlemi, a to hlavně v pozdějším věku. Je silnější postavy a vlastní typický "pivní pupek". V jeho šatní skříni rozhodně nesmí chybět pohodlné bavlněné oblečení, alespoň jedny džínové kalhoty, a také spousta druhů mikin. Na léto musí mít vždy vzdušné sandály, do kterých si ale vezme ponožky a za to se stává v cizích zemích terčem posměchu.

Má doma svou knihovničku, která je naplněná až po okraj a všechny ty knížky má již několikrát přečtené. Je také velkým fanouškem sportu, a když jde o hokej nebo fotbal, snaží se nevynechat jediný zápas. Nejde-li zrovna na zápas osobně, tráví dlouhé hodiny u televizní obrazovky. Má specifický, ale dobrý smysl pro humor a často jej uplatňuje večer s kamarády v hospodě u výborného piva. Je velkým milovníkem masných lahůdek a také řízků, které si nikdy nezapomene vzít s sebou na výlet. Dalo by se říci, že se chová spíše jako extrovert, protože se o své zážitky rád dělí s přáteli. Čech se ale k mnoha věcem staví jako pesimista, například když je řeč o politice. Také si vždy šetří na horší časy a nic nenechá náhodě.

Mezi jeho záliby patří právě čtení knih, sledování sportu nebo cestování. Cestuje rád a v létě už několikrát navštívil Jaderské moře v Chorvatsku. Jeho běžný den probíhá vcelku běžně. Začne rychlou, ale vydatnou snídaní a po náročném dni v práci ho zakončí dlouhým sledováním televize nebo projížděním sociálních sítí.

Mohu říci, že se v mnoha věcech s typickým Čechem ztotožňuji a znám spoustu lidí, kteří jsou přesně takoví. Češi nejsou zrovna těmi největšími vlastenci, ale já osobně jsem rád, že jsem Čech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký je typický Čech?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)