ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Sportovní divák

  • nepřímá charakteristika

Neříkejte o mně, že jsem sportovní divák. Jsem mnohem víc. Sportovní diváky mám k snídani. Patřím mezi poslední, kteří vědí, co je čest a odvaha, kteří znají oddanost a věrnost. Pro svůj tým bych položil život. Vy mě můžete nenávidět, můžete mi nadávat, můžete mě pomlouvat i odsuzovat, můžete mě obdivovat, ale musíte se mě bát. A vy se mě bojíte. Vidím to za vaším pohrdavým pohledem, z každého vašeho pohybu a gesta číší strach. Strach ze mě. Chtěli byste se mě zbavit, zničit mě, zlomit mě. Ale nejde to. Jsem pro vás příliš silný. Zpohodlněli jste. Svou hrdost jste odhodili už dávno, a to, co za ní vydáváte, je pro smích. Kolik je věcí, na které jste hrdí? A kolik z nich nezradíte pro úspěch, peníze, pohodlí? Pro které z nich položíte život? Mlčíte. Můj život má smysl. Já mám na co být hrdý, mám co bránit až do posledního dechu. V mém životě je věc, kterou nikdy nezradím, pro kterou se půjdu bít. A to nejsou jen řeči. Každý den, každou hodinu na ni myslím, každým nádechem víc a víc. Je toho mnoho, co o mně nevíte. A to co víte, nechápete. Nemůžete chápat, na to jste se už příliš zaprodali. Ten, kdo pochopil, přešel na mou stranu. A to je další věc, ze které máte panický strach. Bojíte se, že bych vás přesvědčil o své pravdě. O jediné pravdě. Víte, že je na mé straně, že já jdu po té správné cestě. Proto se mi vyhýbáte, nebavíte se se mnou. Pokud se začnete bavit, budete moji.

Tady nejde jen o sympatie k něčemu. Je v tom mnohem víc. Je to bytostné přesvědčení, je to víra, je to největší hodnota. Pokud to nebude, nemusím být já, nemusí být nic. A vy máte tu drzost přijít, polovinu času strávit plkáním, párkrát plácnout rukama mastnýma od klobásy a při odchodu ani neznat výsledek. Já znám všechny hráče, jejich statistiky i herní styl. Vím, který z nich je sólista, který se bojí sám vystřelit na branku, který stojí u zrodu každé akce i který dělá nejvíc pro týmového ducha. Vím, jak se který z nich zachová v určité situaci a poznám i sebemenší rozdíl ve výkonu každého jednoho z nich. Pro mě je to otázka hodnoty, o které vy nemáte ani ponětí. Cti.

Já jsem jeden z těch, kteří přicházejí na stadion jako první. Já jsem jeden z těch, kteří z něj odcházejí jako poslední. Já jsem jeden z těch, kteří se bijí za svůj tým. Já jsem jeden z hooligans.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adamko, 01.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sportovní divákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­