ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 251x Prosím, ohodnoť práci

Oliver Twist (literární postava)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2018 (podzim) znělo Mladý hrdina z mé oblíbené knihy a jednalo se o charakteristiku jednoho z literárních hrdinů jmenovaných ve výchozím textu

Budu vám popisovat hlavní postavu z knížky Oliver Twist. Ústřední postavou, jak nám napovídá již sám název, byl sirotek Oliver Twist. Děj příběhu probíhal v 19. století a román byl napsán anglickým spisovatelem Charlesem Dickensem.

Oliver byl malý sirotek vyrůstající v chudobinci. Chudobinec byl velmi přísný. Děti tam velmi trpěly, protože měly málo jídla, pití a byly bity.

Tento chlapec měl chudinské oblečení s čepicí a šátkem uvázaným kolem krku. Měl velké modrohnědé oči a kudrnaté blond vlasy. Kolem nosu měl výrazné pihy. Měl úzké červené rty, nos jako bambulku a přímý pohled.

Oliver byl malé, hubené postavy. Vykonával těžkou práci, od které byl věčně špinavý a unavený.

Oliver byl ke všem sirotkům hodný a snažil se jim pomáhat. Ovšem ne všichni na něj byli stejně hodní. Kluk jménem Noe Claypol ho šikanoval, a proto byl Oliver často sklíčený.

Tuto knížku jsem si vybrala, protože se jedná o smutný příběh chlapce, jenž prožívá velké utrpení v chudobinci. Poznává svou tetu a nevlastního bratra, který byl zlodějíček. Končí to, že pan Brownlow Olivera adoptuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Simona M., 09.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oliver Twist (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­