ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Don Quijote de la Mancha (literární postava) (4)

Kniha, kterou jsem přečetl, se jmenuje Don Quijote de La Mancha. Napsal ji Miguel de Cervantes y Saavedra na přelomu 16. a 17. století. Don Quijote se ve skutečnosti jmenoval Don Quijano a Don Quijote byla jen jeho přezdívka, kterou si vymyslel. Bylo mu asi něco mezi čtyřicítkou a smrtí. To usuzuji z textu knihy a jeho chování. Jeho nekonečnou zálibou bylo čtení rytířských románů, které ho úplně "zblbly". Na základě několika přečtených knih o rytířích si usmyslel, že chce taky být rytířem.

Don Quijote byl vysoký hubený muž, ne moc pečující o svůj vzhled. To si myslím proto, že měl dlouhou hustou kozí bradku a neučesané šedivějící vlasy. Podle knihy nosil často stále stejné oblečení, protože domů se vracel vždy po několika dnech, někdy i týdnech a měsících a pochybuji, že by měl u sebe oblečení navíc.

Don Quijote by se dal popsat jedním slovem: blázen. Nemůžeme ho však za jeho činy odsuzovat. Sám si zvolil, jak chce prožít svůj život. Spíš bychom ho měli oceňovat, protože málokdo si dokáže jít za svým snem i přes posměch ostatních jako on. Don Quijote, přestože se mu všichni smáli a nedařilo se mu, byl šťastný a stále optimistický. K lidem se choval pěkně a jeho zájmem bylo jim pomáhat. Ani ke svému zbrojnoši, jenž se jmenoval Sancho Panza, se nechoval hrubě, jen ho zpočátku bral jako sluhu. Později se s ním však víc a víc kamarádil a na konci už mu dokonce posílal i dopisy s radami.

Don Quijote byl mužem takovým, jakým chtěl být. Jeho činy byly sice hloupé a mnohdy srandovní, ale Don Quijote byl prostě jen sám sebou. Nikdy se nenechal od ničeho odradit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: IDK, 18.01.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Don Quijote de la Mancha (literární postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­