ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Don Quijote de la Mancha (literární postava) (2)

Don Quijote de la Mancha je hlavní postavou románu Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha španělského renesančního spisovatele Miguela de Cervantese.

Don Quijote byl vysoký hubený muž mezi 40 a 50 lety. Tvář měl porostlou černou kozí bradkou. Jeho černé, nakrátko střižené vlasy, již pomalu šedivějící, skvěle ladily s hnědýma pronikavýma očima.
Když nerazil do boje, nosíval bílou košili s dlouhými rukávy, hnědou vestu a plandavé kraťasy, pod které si natahoval šedé punčochy a černé boty. Dále nosil černý dlouhý plášť a černý klobouk s širokou klenbou. Kolem úzkého, vyzáblého pasu měl hnědý opasek, na němž se houpal dlouhý meč, jenž by dobyl každé vítězství, pokud by spočinul v rukou opravdového rytíře. Ale většinou jste ho mohli potkat v bojovém úboru, který se skládal ze štítu a brnění po předcích. Na hlavě mu seděl coby helma škopek na holení.

Don Quijote se zaobíral rytířskými romány, kterým postupem času začal věřit a dokonce si myslel, že i on sám je rytíř. Aby byl více rytířem, musel mít však vznešené jméno, a tak se přejmenoval z dona Quijana na dona Quijota de la Manchu. A protože potřeboval ženu, jíž by svými chrabrými skutky mohl vyznat lásku, zamiloval se do děvčete jménem Aldonza Lorenzo, které dal též vznešené jméno - Dulcinea z Tobosa.

Don Quijote se snažil každého zachránit a za vším viděl nebezpečí a tajemno. Byl přesvědčený o existenci jakéhosi čaroděje Frestona.
Mezi jeho vlastnosti dále patřila důvěřivost, chrabrost a naivita. Nebyl zrovna dvakrát chytrý, což dokázal svým bojem s větrnými mlýny, konkretně s jejich lopatkami. Nechápu, kdo by si myslel, že větrné mlýny jsou obři...

Don Quijote mi v některých věcech připomínal mě samou. Často se choval jako naivní dítě či blázen.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gabriela Čermáková, 06.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Don Quijote de la Mancha (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­