ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Don Quijote de la Mancha (literární postava) (3)

Don Quijote (původně don Quijano) byl muž, kterého ovlivnily tehdejší knihy o velkých činech rytířů. Toužil být jedním z nich.

Jeho hlavní charakteristickou vlastností je jeho "bláznovství" a naivní pohled na svět. Přestože je všem lidem pro smích a nikdo mu nerozumí, on sám je šťastný. Žije si ve svém imaginárním světě, jenž jemu samotnému připadá zcela normální. Mockrát ve svém životě "narazil", ale i přesto se nevzdává a jde si tvrdě za svým cílem. Cílevědomost a vytrvalost určitě patří k jeho silným charakteristickým vlastnostem.
Díky své představivosti a fantazii vidí celý svět krásný a optimistický. Toho nejlepšího rytíře si dokáže představit i ve zrezivělém brnění na staré herce a s tlustým sluhou.

V dnešní době jen těžko najdeme člověka charakteristicky podobného donu Quijotovi. Čím to asi bude?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 11.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Don Quijote de la Mancha (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­