ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Člověk vůdčího typu

  • obecná charakteristika/popis vůdčí osobnosti

Chceme-li dosáhnout vedoucích funkcí a postoupit vzhůru, musí být na našem chování zřetelně znát, že jsme vůdčími typy. Je třeba postarat se o to, aby lidé, kteří rozhodují o naší budoucnosti, u nás tyto tendence rozpoznali.

Vůdčí osobností rozumíme člověka, který má určitý cíl a udělá maximum pro to, aby ho dosáhl. Tito lidé jsou cílevědomí, soutěživí a touží po moci, kvůli níž jsou ochotni zdolávat nemalé překážky. Neradi prohrávají, ale právě prohra pro je pro ně nová příležitost, aby mohli stále pracovat na svém sebezdokonalování.

U vůdčích osobností vzhled není důležitý. Mnohem důležitější je způsob jejich myšlení a schopnost prosadit se. Vůdčí typ nerad ustupuje, bude si stát za svým stůj co stůj a neváhá ke svému úspěchu využívat ostatní.

Zářnými příklady vůdčího typu jsou vojevůdci, generálové a diktátoři, například Adolf Hitler, Josif Vissarionovič Stalin nebo Napoleon Bonaparte. Všichni tito lidé byli vynikající řečníci, dokázali si podmanit davy, vnutit jim své myšlenky a manipulovat s nimi.

Dnes se s vůdčími osobnostmi můžeme setkat na postech vysokých úředníků nebo vedoucích firem. Tito lidé se v kolektivu vyznačují tím, že pracují s jasnými fakty a často využívají ke své práci nejrůznější tabulky a grafy. Rádi si také vystavují své diplomy a trofeje, aby měl každý přehled o jejich úspěších a věděl, že se nevyplatí pouštět se s nimi do křížku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Člověk vůdčího typu ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk vůdčího typuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)