ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Člověk vůdčího typu

  • obecná charakteristika/popis vůdčí osobnosti

Chceme-li dosáhnout vedoucích funkcí a postoupit vzhůru, musí být na našem chování zřetelně znát, že jsme vůdčími typy. Je třeba postarat se o to, aby lidé, kteří rozhodují o naší budoucnosti, u nás tyto tendence rozpoznali.

Vůdčí osobností rozumíme člověka, který má určitý cíl a udělá maximum pro to, aby ho dosáhl. Tito lidé jsou cílevědomí, soutěživí a touží po moci, kvůli níž jsou ochotni zdolávat nemalé překážky. Neradi prohrávají, ale právě prohra pro je pro ně nová příležitost, aby mohli stále pracovat na svém sebezdokonalování.

U vůdčích osobností vzhled není důležitý. Mnohem důležitější je způsob jejich myšlení a schopnost prosadit se. Vůdčí typ nerad ustupuje, bude si stát za svým stůj co stůj a neváhá ke svému úspěchu využívat ostatní.

Zářnými příklady vůdčího typu jsou vojevůdci, generálové a diktátoři, například Adolf Hitler, Josif Vissarionovič Stalin nebo Napoleon Bonaparte. Všichni tito lidé byli vynikající řečníci, dokázali si podmanit davy, vnutit jim své myšlenky a manipulovat s nimi.

Dnes se s vůdčími osobnostmi můžeme setkat na postech vysokých úředníků nebo vedoucích firem. Tito lidé se v kolektivu vyznačují tím, že pracují s jasnými fakty a často využívají ke své práci nejrůznější tabulky a grafy. Rádi si také vystavují své diplomy a trofeje, aby měl každý přehled o jejich úspěších a věděl, že se nevyplatí pouštět se s nimi do křížku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ancushe, 28.06.2015

   
­­­­

Slohová práce Člověk vůdčího typu ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk vůdčího typuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­