ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Frýbová Zdena (*30.08.1934 - †22.02.2010)

­­­­

Robin

- humoristický román

Vyprávění o nenapravitelných rošťárnách hrubosrstého foxteriéra Robina, který změní idylický chod jedné rodiny.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Šulc a spol. v Praze roku 1995. Ilustroval Adolf Born. Počet stran: 246. ISBN: 80-85636-41-7.

POSTAVY:

Milena - starší dáma, není tolik střelená jako někteří členové rodiny; dětská psycholožka.
Rudolf - postarší pán se smyslem pro humor a malinko optimismem; ekonom.
Alena - patří mezi ty střelenější členy rodiny, někdy se chová jako malé dítě; když se pro něco nadchne, musí toho cíle dosáhnout; rovněž hodně obětavá; studuje práva, ale říká, že ji to moc nebaví a chce studovat dál třeba historii...
Petr - člověk dobrého srdce; někdy je s ním i sranda, je spíše optimista; svoji ženu Alenu většinou podrží, ale pokud se jedná o "kraviny", které provádí, v tom ji moc nepodporuje - a není se čemu divit; jeho práce se točí kolem stavebnictví
Robin - foxteriér; pořád utíká (někdy se vrátí třeba až za 2 hodiny a někdy se nevrátí vůbec a pak ho musí jít celá rodina hledat); Robin jí jenom vybrané maso (třeba šunku nejí)
Ruth (Marie) - souhlasí se vším, co Alena vymyslí; je dosti závislá na Viviánovi
Vivián (Václav) - takový otrok Ruth; protože se mu to nelíbí, snaží se bránit tím, že se chce s Ruth rozvést

DĚJ:

Alenka a Honzík už s rodiči Milenou a Rudolfem nebydlí, a protože si myslí, že jejich rodiče budou bez nich v panelákovém bytě smutní, protože na ně byli za ty roky zvyklí, pořídí jim bez jejich vědomí psa-foxteriéra jménem Robin. Ten jim způsobuje různé problémy - například demoluje jejich byt, nechce jíst - respektive je hodně vybíravý -, a když dostane možnost, uteče.

Tato rodina také pomáhá Ruth (vlastním jménem Marie) a jejímu manželovi, který se chce s Ruth rozvést. Alena proto vymýšlí různé blbosti, aby Vivián (přezdívka pro Václava) začal žárlit. Když už to vzdali, sedmdesátiletou tetu Hanu napadlo, že by mohla Ruth dát opuštěného psa (Ríčeda), kterého našli. Ruth se s ním pak pořád mazlí, takže přestane vyžadovat přehnané projevy lásky a oddanosti od svého muže, a Rutino manželství se tak zachrání.

Protože Robin pořád utíká a Milena s Rudolfem bydlí v Praze, rozhodne se Hana, jež jako jediná má u Robina autoritu, že si jej vezme k sobě do domu, neboť má velkou zahradu i s plotem. Jelikož se jí nechce s Robinem bydlet v jednom baráku samotné, nastěhuje se k ní Alena s Petrem.

Později má Rudolf narozeniny a s Milenou dostanou nového pejska jménem Batulek. Nebyl to foxteriér, ale český teriér. Všichni zúčastnění mají tak svého psa: Hana s Alenou a Petrem Robina, Rudolf s Milenou Batulka a Ruth s Viviánem Ríčeda.

Nakonec Alena a Ruth otěhotní. Aleně se narodila Anička a Ruth Scarlett.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Elina, 12.02.2010

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Zdena Frýbová - RobinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­