ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Frýbová Zdena (*30.08.1934 - †22.02.2010)

­­­­

Robin (2)

Humorné vyprávění o pražské rodině, jejíž poklidný životní styl převrátí naruby její nový člen Robin, zcela originální exemplář foxteriéra.
Nový člen rodiny je opravdu zcela nevšední osobnost již od svého štěněcího věku. Díky Robinovi se tato pražská rodina od základu změní a začne žít úplně novým, nevšedním životem a s jeho neopakovatelnými psími kousky zažije spoustu legrace i řadu horkých chvilek.
Nenáročné vyprávění se bude líbit čtenářům, kteří mají rádi zvířata a smysl pro humor bez omezení věku.

Hlavními postavami zde jsou Rudolf a Milena - postarší pár - a jejich dvě téměř dospělé děti Alena a Petr.

Právě Alena s Petrem se rozhodnou rodičům pořídit pejska Robina, krátkosrstého foxteriéra.
Robin je nádherné štěňátko, které však svým novým majitelům začne později přidělávat starosti. Pejskovi se totiž nechce příliš jíst, i když mu rodina vyvařuje doslova hody, jenže Robinovi to, zdá se, nepřijde příliš vhod. A nejen to je Robinovou neřestí, občas rovněž rád pozlobí své majitele - jednou třeba návštěvě strhá kabáty z věšáku, jindy vyje před obchodem a upoutává na sebe pozornost. Rodině kvůli tomu ubudou někteří přátelé, ale i přesto mají svého Robina rádi.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha je vtipně podaná a místy se člověk i podiví, co všechno dokáže takový malý pejsek způsobit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 27.09.2010

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Zdena Frýbová - Robin (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­