ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stýblová Valja (*04.06.1922)

­­­­

Dům u nemocnice

Dívčí román vypráví o životě, problémech a starostech dospívajících dívek - žákyň zdravotnické školy.
Po dokončení zdravotnické školy nastupuje na první místo v nemocnici, kde se setkává s řadou lidských osudů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Blesk v Ostravě roku 1992. Počet stran: 133. ISBN: 80-85606-03-8.

STRUČNÝ DĚJ:

Hrdinkou knížky je vesnická holka, která šla studovat na dětskou sestru. Příběh líčí její potíže při učení, ale i její hbitost a něhu v praxi.
Zkušeností pomalu přibývá. Teta jí pomáhá a podporuje. Aby udělala zkoušky, pracuje jako výpomoc, kde si vše v reálu odzkouší.
Jednou přivezou do nemocnice chlapce Vilíka po havárce. Nemůže chodit a ona se o něj stará. Nakonec zkoušky úspěšně zvládne, ale Vilík bohužel zemře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniela Mrázová, 29.11.2018

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Valja Stýblová - Dům u nemocniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­