ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Vítejte na onom světě (Ghostgirl)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Mezi světy)

Smrt nemusí znamenat konec, dokonce ani konec školní docházky. Příběh pro starší děti a mládež, ve kterém se prolíná svět živých se světem mrtvých.
"Letos to bude jiné. Tohle je můj rok," s těmito slovy se Charlotte Usherová vracela po prázdninách do školy, plně rozhodnuta stát se z přehlížené šprtky všemi milovanou jedničkou, zvláště pak milovanou Damenem Dylanem. Ani netušila, jak moc pro ni tento rok bude jiný, dokud jí v krku neuvázl želatinový medvídek a ona zemřela na udušení...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fortuna Libri v Praze roku 2010 (1. vydání). Z amerického originálu Ghostgirl (Ghostgirl) přeložila Jana Jašová. Počet stran: 328. ISBN: 978-80-8125-013-2.

STRUČNĚ O AUTORCE:

Tonya Hurleyová je spisovatelka, producentka animovaných a televizních seriálů, scénáristka a režisérka nezávislých filmů i reklam pro PlayStation a tvůrce videoher.

HLAVNÍ POSTAVA:

Charlotte "Ghostgirl" Usherová - obyčejná dívka, pro ostatní prakticky neviditelná; hodná, občas nespolehlivá a záleží jí na přátelství

OBSAH:

Tato kniha vypráví o dívce jménem Charlotte, která chodila na střední školu a nebyla vůbec oblíbená.
První školní den se Charlotte udusí gumovým medvídkem a stává se z ní duch. Musí začít chodit na Posmrtnou výuku, již navštěvovali i další studenti, kteří zemřeli ve škole.

Mezi mrtvými studenty byla nejsilnější Prudence "Prue" Shellyová, která Charlotte nemůže vystát. Na Posmrtné výuce se studenti učí ovládat síly a také uzavírat své nedořešené záležitosti, aby se "posunuli dál".

Předtím než Charlotte umřela, slíbila, že bude doučovat Damena Dylana, toho nejhezčího kluka na škole. Dala si taky za cíl, že s ním půjde na podzimní ples a dostane od něj půlnoční polibek. A právě toto byly její nevyřešené záležitosti. Jenže jak je vyřešit, když ji lidé nevidí?

Jednoho dne zjistí, že ji dokáže vidět Scarlet Kensingtonová. Scarlet má sestru Petulu, kterou nenávidí. Petula je tou nejoblíbenější holkou na škole a chodí s Damenem. Scarlet se rozhodne, že bude Charlotte pomáhat, a tak jí půjčuje své tělo.
Charlotte doučuje Damena. Scarlet se začíná líbit a ani ona není Damenovi lhostejná...

Chystá se podzimní ples, který se má konat ve starém domě ve městě, kde žijí mrtví studenti. Před půlnocí půjčí Scarlet své tělo Charlotte a Damen ji vyzve k tanci.
Blíží se půlnoc, Damen se chystá políbit Charlotte, ale ta se na poslední chvíli rozhodne jinak a Scarlet vrátí zpět do jejího těla.
Za chvíli do místnosti vrazí Prue, plná zlosti, a všechny mrtvé studenty zviditelní v plné své "kráse". Prue se snaží napadnout Scarlet, ale v tom jí zabrání Charlotte a začne se s Prue prát. Po chvíli se Prue uklidní.
Všichni mrtví studenti se změní a vypadají tak jako před svou smrtí.

Charlotte byla zvolena královnou plesu, Scarlet začala chodit s Damenem a Charlotte se i s ostatními mrtvými studenty "posunula dál"...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jey Tenshi, 03.06.2014

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Tonya Hurleyová - Vítejte na onom světě (Ghostgirl)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­