ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Boučková Tereza (*24.05.1957)

­­­­

Rok kohouta

Autobiograficky laděný román je drásavě upřímnou výpovědí ženy, jíž se rozpadne život a ona hledá sílu, s níž by ho dokázala znovu poskládat dohromady.

Autobiografický deník, který zaznamenává život autorky, jejího manžela, dvou adoptovaných romských chlapců a jejího vlastního syna. Zpočátku si myslela, že když romští chlapci budou odmalička vyrůstat v normální rodině, změní se. Opak byl ale pravdou. Vše museli zamykat, aby jim to chlapci neukradli. Nejenže okrádali vlastni rodinu, navíc i nechodili do školy, byli v polepšovně, brali drogy. Ten mladší, Lukáš, měl navíc sex s nezletilou, která i otěhotněla. Lukáš ale o ni nejevil jakýkoliv další zájem. Jenom jejich vlastní, vymodlený syn byl hodný, učil se... Navíc zde řešila i drobné neshody s manželem, kterému bylo mnohokrát milejší kolo než vlastní žena. Přesto se ale měli rádi.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi fakt líbila. Zaujaly mě otevřeně popsané scény, kde nekritizuje sebe, ale chlapce, kteří se nesnaží sžít s rodinou, kde řeší své snahy chlapce změnit a kde je navždy vypouští ze svého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dizimonka, 01.05.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Tereza Boučková - Rok kohoutaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)