ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Boučková Tereza (*24.05.1957)

­­­­

Rok kohouta

Autobiograficky laděný román je drásavě upřímnou výpovědí ženy, jíž se rozpadne život a ona hledá sílu, s níž by ho dokázala znovu poskládat dohromady.

Autobiografický deník, který zaznamenává život autorky, jejího manžela, dvou adoptovaných romských chlapců a jejího vlastního syna. Zpočátku si myslela, že když romští chlapci budou odmalička vyrůstat v normální rodině, změní se. Opak byl ale pravdou. Vše museli zamykat, aby jim to chlapci neukradli. Nejenže okrádali vlastni rodinu, navíc i nechodili do školy, byli v polepšovně, brali drogy. Ten mladší, Lukáš, měl navíc sex s nezletilou, která i otěhotněla. Lukáš ale o ni nejevil jakýkoliv další zájem. Jenom jejich vlastní, vymodlený syn byl hodný, učil se... Navíc zde řešila i drobné neshody s manželem, kterému bylo mnohokrát milejší kolo než vlastní žena. Přesto se ale měli rádi.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi fakt líbila. Zaujaly mě otevřeně popsané scény, kde nekritizuje sebe, ale chlapce, kteří se nesnaží sžít s rodinou, kde řeší své snahy chlapce změnit a kde je navždy vypouští ze svého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dizimonka, 01.05.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Tereza Boučková - Rok kohoutaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­