ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Shepardová Sara (*08.04.1977)

   
­­­­

Nikdy v životě (Hra lží)

  • díl v sérii: 2 (předchozí: Hra lží; následuje: Dvě pravdy a lež)

Druhá část fantaskní série s detektivní zápletkou se odehrává v Arizoně, kde se středoškolská studentka snaží odhalit totožnost vraha své sestry.
Emma Paxtonová, jež vyrůstala v pěstounských rodinách, se teprve v osmnácti letech dozvídá o existenci své sestry-dvojčete. Prostřednictvím Facebooku si domluví schůzku, a tak se dívka vydává z Las Vegas do Tucsonu, kde žije adoptovaná Sutton Mercerová v bohaté rodině lékaře. Sestry se však již nesetkají, neboť Sutton se stala obětí neznámého vraha, jenž Emmu vylákal do města a pod pohrůžkou smrti ji přinutil, aby se za ni vydávala. Svou roli hraje velmi úspěšně a pouze samotářský Ethan, s nímž se sbližuje, zná její skutečnou identitu. S jeho pomocí se pokouší vypátrat vraha. Čeká ji velmi těžký a nebezpečný úkol, neboť její problémová sestra rozhodně nebyla poslušná dcera a vzorná studentka. Jako vůdkyně dívčí party svým provokativním chováním vzbuzovala znepokojení rodičů, žárlivost mladší sestry a kamarádek i nenávist opuštěných ctitelů. Každý z nich mohl mít nějaký motiv k vraždě. Emma netuší, že je pod neustálým dohledem mrtvé Sutton, která ji sleduje jako duch ze záhrobí.
Série se stala předlohou úspěšného stejnojmenného televizního seriálu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2013 (1. vydání). Z anglického originálu Never Have I Ever (The Lying Game) přeložila Michaela Krýslová. Počet stran: 215. ISBN: 978-80-7461-358-6.

OBSAH:

Emma pořád zaujímá místo své sestry Sutton, kterou někdo zabil a Emma musí vypátrat vraha, aby mu to neprošlo.

Emma si myslí, že vrahem je jedna ze sestřiných nejlepších kamarádek (Madeline, Charlotte), nebo sestra Laurel, jelikož ony by k tomu měly pádný důvod. Nakonec to ale zavrhne, protože všechny tři měly dobré alibi. Jenže tu byla ještě dvojčata Štebetalky (Lili a Gabby), která souhrou náhod byla v den Suttoniny smrti s ní. Emma to začala hned prozkoumávat. Pomáhal jí i Ethan, který jako jediný věděl, že ona není pravou Sutton.

Emma našla Gabbynu a Liliinu stránku na Twitteru, kde si psaly jen ony dvě. Vypadalo to, že na Emmu (Sutton) něco chystají a pořád říkaly, že se Sutton pomstí za to, co provedla Gabby. Sutton si vzpomněla na kanadský žertík, jenž holkám kdysi dávno provedla: auto zastavila přímo na kolejích a na ně se řítil vlak. Všechny holky byly strachy bez sebe, když to Sutton těsně před nárazem vlaku rozjela. Gabby z toho dostala epileptický záchvat a jela do nemocnice. Už tehdy Lili říkala, že se Sutton pomstí...

Emma s holkami dělaly přípravy na královský dvůr a při zahájení si Lili odskočila nahoru pro mobil. Za okamžik se na Emmu zřítilo světlo a měla štěstí, že stihla uhnout. Musela to být Lili!

Zanedlouho holky jely kempovat. Vzaly s sebou i Štebetalky, což se Emmě vůbec nezamlouvalo. V autě se Lili s Gabby pohádala, dál jet nechtěla, tak vystoupila na benzínce. Holky na místo dorazily, ale přesto musely ujít ještě kus cesty. Došly na útes, který bylo nutné přeskočit. Emma Gabby od sebe nešťastnou náhodou odstrčila a ona spadla dolů. Holky se ji vydaly hledat.

Emma zaslechla volání o pomoc někde pod sebou. Šla tam a najednou ji pohltila tma. Někdo ji popadl za krk a začal škrtit. Byla to Lili! Za chvíli přišly ostatní - celé to byl jen pouhý kanadský žertík a tím pádem dvojčata byla nevinná. To znamenalo, že vrah je stále na svobodě a Emma stále netušila, kdo to může být.

Vlastně tu byl ještě Thayer, jenž zmizel těsně před Suttoninou smrtí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Flora, 23.08.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dvě pravdy a lež (Hra lží)
-Hra lží (Hra lží)
-Nikdy v životě (Hra lží)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sara Shepardová - Nikdy v životě (Hra lží)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­