ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Shepardová Sara (*08.04.1977)

­­­­

Dvě pravdy a lež (Hra lží)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Nikdy v životě; následuje: Hra na schovávanou)

Třetí díl fantaskní série s detektivní zápletkou Hra lží je určená především mládeži. Vražda mladé dívky na internetu spustí lavinu lží a nebezpečnou hru na někoho jiného cílenou k vypátrání vraha.
Další série od autorky úspěšné řady Roztomilé malé lhářky z prostředí střední školy, kde nevládne právě idylka, ale i elitářství, intriky, tajnosti a lži. Na scénu vstupují dvě stejné a přesto naprosto odlišné dívky-sestry. S Emmou se život od narození nemazlil. Byla odložena do dětského domova a poté prošla několika pěstounskými rodinami bez trvalého zakotvení. Nevěří už, že by ji v životě potkalo hřejivé rodinné štěstí. Naproti tomu Sutton je královnou střední školy, krásná, sebevědomá, zvyklá brát si, co se jí líbí, s luxusním zázemím své rodiny. Sestry se však již nesetkají, neboť Sutton se stala obětí neznámého vraha. Emma pak byla vylákána do města, aby se za mrtvou sestru-dvojče vydávala. Svou roli hraje dívka velmi úspěšně a pouze samotářský Ethan, s nímž se sbližuje, zná její skutečnou identitu. S jeho pomocí se pokouší vypátrat vraha. Emma navíc netuší, že je pod neustálým dohledem mrtvé Sutton, jež ji sleduje jako duch ze záhrobí.
I tato série se stala předlohou úspěšného televizního seriálu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2013 (1. vydání). Z anglického originálu Two Truths and a Lie (The Lying Game) přeložila Michaela Krýslová. Počet stran: 205. ISBN: 978-80-7461-426-2.

OBSAH:

Emma pořád hledá vraha svého dvojčete Sutton. Podporuje ji v tom přítel Ethan, jenž jako jediný ví o její pravé totožnosti.

K Emmě na pokoj se vloupal Thayer, Madelinin bratr, který byl už celé měsíce nezvěstný. Právě o něm si Emma myslela, že to je Suttonin vrah, a tak začala křičet. Seběhli se k nim rodiče Mercerovi a Suttoniny nejlepší kamarádky, které u nich tu noc spaly. Všichni byli udivení, že ho po tak dlouhé době vidí a ještě ke všemu v Suttonině pokoji. Thayer utekl, ale za chvíli ho našla policie a zatkli ho za vloupání do cizího domu. Suttonina sestra Laurel Emmu podezírala z toho, že prý věděla, že ji Thayer navštíví. Taky jí pořád opakovala, že vždy, když je s ním, dostane ho do problémů. Vypadalo to, že Sutton kdysi s Thayerem něco měla, ale nevěděla, jak se má dozvědět pravdu.

Laurel s Madeline uspořádali ve škole sbírku pro Thayerovo propuštění z vězení. Obě byly na Emmu naštvané, protože si pořád myslely, že věděla o jeho příjezdu. Emma byla ráda, že je Thayer ve vězení, čímž jí nic nehrozí.

Jednou si Emmu zavolali na policii, a když jí oznámili, že na jejím autě nalezli Thayerovu krev, nemohla tomu uvěřit a myslela si o Sutton to nejhorší.

Sutton se vybavila vzpomínka. 31. srpna, v den její smrti, se sešla s Thayerem, jenž byl už předtím dva měsíce nezvěstný. Se Sutton si ale pořád psal. Před jeho zmizením spolu měli tajný románek, takže teď byla ráda, že ho vidí a nezajímalo ji, kde byl. Někdo neznámý, kdo řídil Suttonino auto, Thayera srazil a poranil mu nohu. Požádal o pomoc Laurel, která ihned přijela a vzala ho do nemocnice. Sutton se předtím schovala, ale stejně ji Laurel zahlédla. To celé znamenalo, že Thayer tu noc Sutton nezabil. Emma se o tomhle dozvěděla od Laurel a usoudila, že Thayer je nevinný. Dlužila mu omluvu. Hned jak ho propustili z vězení, setkala se s ním a on jí prozradil, že po celou dobu byl na protialkoholickém léčení...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Flora, 24.08.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dvě pravdy a lež (Hra lží)
-Hra lží (Hra lží)
-Nikdy v životě (Hra lží)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sara Shepardová - Dvě pravdy a lež (Hra lží)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­