ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Shepardová Sara (*08.04.1977)

­­­­

Hra lží (Hra lží)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Nikdy v životě)

První kniha fantaskní série je určená především starším dětem a mládeži. Řada přichází po autorčiných románově i seriálově úspěšných Roztomilých malých lhářkách.
Napínavý čtivý příběh s nadpřirozeným tajemstvím pomalu odkrývá záhadu kolem dívky Emmy. Ta jednoho dne zhlédne video, kde je natočena vražda mladé dívky. Ta vypadá úplně stejně jako Emma a navíc je čím dál tím jasnější, že natočený příběh není zřejmě jen hra na vraždu, ale skutečnost. Emma se pouští do horečnatého pátrání, na jehož konci by však mohla být i její skutečná smrt...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2012 (1. vydání). Z anglického originálu The Lying Game (The Lying Game) přeložila Michaela Krýslová. Počet stran: 215. ISBN: 978-80-7461-116-2.

OBSAH:

Hlavní hrdinkou je Emma Paxtonová. Její nevlastní bratr jí ukáže video z YouTube, na kterém je záběr na naprosto stejnou dívku jako Emma. Tu holku někdo škrtí náhrdelníkem. Emma si ji vyhledá na Facebooku a napíše jí, aby se sešly. Sutton Mercerová (tak se ona dívka jmenuje) s tím souhlasí...

Sutton - Emmino identické dvojče, o kterém dosud nevěděla - je ale ve skutečnosti mrtvá! Jako duch Emmu doprovází na každém kroku. K Emmě ji drží něco jako neviditelné pouto. Ze svého života si nic nepamatuje, přestože se snažila vzpomenout - žádné útržky, ani jak ji zabili.

Emma byla tedy ve stanovený čas na místě, kde se měla znovu nalezená dvojčata sejít. Jenže Sutton tam nepřišla. Najednou ji "přepadly" Suttoniny kamarádky. Holky (Charlotte a Madeline) ji zatáhly na nějakou pařbu a potom ji odvezly k Sutton domů. Emma předstírala, že je Sutton - myslela si, že je to nějaký vtip a její sestra se brzy ukáže.
Sutton měla mladší sestru Laurel, a když se ony dvě chystaly jít do auta, Laurel dala Emmě lísteček, který byl na autě a na kterém stálo, že Sutton je mrtvá. Emma to ohlásila na policii, ale neuvěřili jí to, protože Sutton si tam taky hodně vymýšlela.

Sutton měla život, jenž by si Emma moc přála. Měla rodinu, nejlepší kamarádky a všechno, na co si jen vzpomněla. S holkami hrály Hru lží - prováděly sobě a jiným lidem kanadské žertíky.

Emma se jednou pokusila o útěk, aby už ostatním nemusela lhát o své totožnosti. Na poslední chvíli jí holky zavolaly, kde vězí. Ten den spala s holkami u Charlotte doma. V noci se šla napít a někdo neznámý ji chytil a vyhrožoval jí. Měla hrát Sutton dál, jinak že přijde na řadu ona... Emmě došlo, že to musel být někdo z domu.

Na oslavě narozenin Emma vběhla do Laurelina pokoje a mezi jejími videi našla i to, jak ji Laurel škrtí a holky to nahrávají. Mělo to být ze srandy, jenže Sutton ztratila vědomí. Ethan, s nímž se seznámila, jí řekl, že tam byl taky a viděl, jak se pak Sutton probrala a odešla. Někdo ji zabil až o čtrnáct dní později. Ale kdo? To nevěděla. Věděla však, jak to může vypátrat - bude dál hrát Sutton...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Flora, 23.08.2014

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dvě pravdy a lež (Hra lží)
-Hra lží (Hra lží)
-Nikdy v životě (Hra lží)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sara Shepardová - Hra lží (Hra lží)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­