ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Beckett Samuel (*13.04.1906 - †22.12.1989)

­­­­

První láska (2)

Novela je o mladém muži, kterého po smrti otce vyhodí z bytu. Potuluje se městem, přespává v kravíně. Mnoho času tráví na osamělé lavičce. Jednou si k němu přisedne cizí žena. Od té doby spolu na lavičce sedí docela často, příliš spolu nemluví, ona v něm ale vzbuzuje rozporuplné pocity. Jednoho dne si ho žena vezme k sobě domů, on se usadí v jednom z jejích pokojů a ona se o něj stará. Přizná se mu, že je prostitutka, ale jeho to nechává chladným. On k ní necítí žádný cit, je mu to úplně jedno, je rád, že má kde bydlet. Po pěti měsících mu sdělí, že s ním čeká dítě. Při jejím porodu ho naprosto vyděsí její křik a odchází z domu.

CITÁT Z KNIHY:

Osobně nemám nic proti hřbitovům, docela rád se tam prochází, dokonce raději než kde jinde, tedy myslím, když už musím někdy ven. Vůně mrtvol, kterou jasně rozeznávám pod vůní trávy, hlíny a tlejícího listí, mi není nepříjemná. Možná trochu sladká, trošku omamná, ale o kolik příjemnější než pach živých bytostí, jejich podpaží, jejich nohou, zadků, jejich voskových předkožek a zmařených zárodků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nikolitaaa, 15.11.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Samuel Beckett - První láska (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­