ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bryndza Robert (*1979)

   
­­­­

Dívka v ledu (Inspektorka Erika Fosterová)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Noční lov)
  • detektivní román

První díl detektivní série Inspektorka Erika Fosterová. V londýnském parku je nalezeno zmrzlé tělo zavražděné krásné mladé ženy. Šéfinspektorka Erika bude čelit při vyšetřování jak profesním, tak i osobním problémů i rafinovanému vrahovi.
Nalezená zavražděná dívka žila záviděníhodným životem bohaté atraktivní mladé dámy chráněné a rozmazlované svou vlivnou aristokratickou rodinou. Možná ale za tímto pozlátkem ležela i dávka bláta, neboť záhy je nalezena nečekaná souvislost se smrtí několika prostitutek. Na Eriku je vyvíjen velký tlak, aby případ, který probírají denně média, rychle vyřešila. Mladá vyšetřovatelka neprožívá právě idylické období. Při jejím posledním případu zahynulo pět policistů včetně Eričina manžela. Erika tak bude v případě vraždy "dívky v ledu" čelit velké výzvě a možná i své poslední šanci zachovat si práci i normální život. Jejím protivníkem však bude značně prohnaný chladnokrevný zločinec. Bude však třeba postupovat rychle, neboť vrah už se přibližuje ke své další oběti.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Cosmopolis v Praze roku 2016. Z britského originálu The Girl In The Ice (Detective Erika Foster) přeložila Kateřina Elisová. Počet stran: 441. ISBN: 978-80-271-0370-6.

DĚJ PŘÍBĚHU:

Příběh se odehrává v Londýně, kde je jednoho dne pod vrstvou ledu nalezena mrtvá dívka, pocházející z vlivné a mocné rodiny. K případu je povolána šéfinspektorka Erika Fosterová, jejíž poslední případ skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela Marka. Její kariéra visí na vlásku...

Společně s detektivem Mossovou a detektivem Petersonem zjišťují spojitost mezi úmrtím dívky a smrtí tří prostitutek, jejichž vrah nebyl nikdy nalezen. Zároveň jim práci ztěžuje rodina zemřelé dívky a tlak médií na vyřešení případu. Londýnská metropolitní policie má podezřelého z vraždy, ale šéfinspektorka Fosterová tuší, že pátrání je záměrně zavedeno do slepé uličky. Jaké tajemství skrývá rodina zemřelé dívky?

KOMPOZIČNÍ VÝSTAVBA:

Román, chronologický postup. Střídá se zde několik stylů - vyprávěcí, popisný, charakterizační a úvahový. V knize se vyskytují popisy, dialogy i monology, přímá řeč. Je obsaženo mnoho hovorových výrazů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 15.03.2019

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dívka v ledu (Inspektorka Erika Fosterová)
-Noční lov (Inspektorka Erika Fosterová)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Výpisek Dívka v ledu (Inspektorka Erika Fosterová) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Bryndza - Dívka v ledu (Inspektorka Erika Fosterová)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)