ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bryndza Robert (*1979)

­­­­

Noční lov (Inspektorka Erika Fosterová)

  • detektivní thriller
  • díl v sérii: 2 (předchozí: Dívka v ledu; následuje: Temné hlubiny)
  • podtitulek: Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý: další případ Eriky Fosterové

Volné pokračování napínavé řady temných detektivních thrillerů ze série Inspektorka Erika Fosterová. Mladá vyšetřovatelka půjde po stopách extrémně nebezpečného sériového vraha.
Nocí se ve ztemnělém Londýně plíží stín pachatele, jenž si chladnokrevně a přesně plánuje vraždy svých obětí. Jakmile začne někoho sledovat, zjistí si o něm vše a svůj čin s chirurgickou přesností dokoná. Erika se pouští do pátrání a během její napínavé vyšetřovatelské práce čtenáři pozvolna odhalují i další okolnosti z jejího soukromého života i ze života ostatních postav této série.
Britskému autorovi se i ve volném pokračování série podařilo zhmotnit dramatické napětí, v němž kolem sebe hrůzu šíří brutální, zřejmě pomatený, ale velmi výkonný vrah.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Cosmopolis v Praze roku 2017. Z britského originálu The Night Stalker (Detective Erika Foster) přeložila Kateřina Elisová. Počet stran: 425. ISBN: 978-80-271-0404-8.

DĚJ:

Další, v pořadí druhý příběh s detektivem šéfinspektorem Fosterovou, se odehrává opět v Londýně, kde je v jednom domě nalezena mrtvola nahého muže, doktora Gregory Munroa. Byl objeven přivázaný k posteli, s průhledným igelitovým pytlem přetaženým přes hlavu. Navíc bylo zjištěno, že elektřina byla vypnutá, internet a telefon odpojen, pletivo u domu přestříhané, stopy po pachateli prakticky žádné. Příběhem se prolíná internetová konverzace mezi Nočním ptákem a Vévodou, kdy Noční pták oznamuje, že po doktorovi přijde na řadu další oběť.

Mezitím se podezřelým stává švagr doktora - Gary Wilmslow, s nímž měl doktor mnoho konfliktů. Gary je zatčen. Ovšem mají nepravého, jelikož je objevena další mrtvola, a to televizního moderátora Jacka Harta. Taktéž nahý, svázaný a udušený. Co mají tyto dva případy společného? A kdo je Noční pták? Ten se navíc nebezpečně přibližuje k Erice...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 27.03.2019

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dívka v ledu (Inspektorka Erika Fosterová)
-Noční lov (Inspektorka Erika Fosterová)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Výpisek Noční lov (Inspektorka Erika Fosterová) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Bryndza - Noční lov (Inspektorka Erika Fosterová)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­