ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Riordan Rick (*05.06.1964)

   
­­­­

Zloděj blesku (Percy Jackson) (3)

  • 1. díl série Percy Jackson (následuje: Moře nestvůr)

Jmenuji se Percy Jackson. Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, jehož čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2013 (2. vydání). Z anglického originálu The Lightning Thief (Percy Jackson and the Olympians) přeložila Dana Chodilová. Počet stran: 399. ISBN: 978-80-253-1976-5.

DĚJ:

Percy Jackson je dvanáctiletý kluk, který má potíže s učením.

Na prázdniny ho matka veze do tábora polokrevných. Při cestě je napadne Mínotaurus. Nestvůra paní Jacksonovou teleportuje do podsvětí. Percy bojuje s Mínotaurem a podaří se mu jej zabít.

Další den se probudí v táboře polokrevných. Tam zjistí, že je jeho otec bůh moře Poseidón a je obviněn z krádeže Diova blesku. Společně se svými kamarády - satyrem Groverem a dcerou Athény Annabeth - se vydají na výpravu.

Po cestě zažijí spoustu dobrodružství. Nakonec se dostanou do podsvětí za Hádem a zjistí, že je bůh války Ares obelstil. Potom s ním Percy bojuje, vyhraje a Ares mu dá blesk. Hrdinové blesk odnesou na Olymp. Vrátí ho Diovi a Percy poprvé vidí svého otce.

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Knížka se odehrává ve Spojených státech v 21. století. Tábor polokrevných se nachází na Long Islandu.

HLAVNÍ POSTAVA:

Hlavní postavou knihy je Percy Jackson - obyčejný kluk, který zjistí, že je polobůh. Jeho otcem je bůh moří Poseidón.

HODNOCENÍ KNIHY:

Knížka se mi líbila. Vybral jsem si ji, neboť je o řecké mytologii, která mě velice zajímá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam, 30.10.2018

­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Rick Riordan - Zloděj blesku (Percy Jackson) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­