ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Riordan Rick (*05.06.1964)

­­­­

Prokletí Titánů (Percy Jackson)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Moře nestvůr; následuje: Bitva o Labyrint)
  • určeno starším dětem

Třetí kniha fantasy série o chlapci Percym, jenž je synem jednoho z řeckých bohů.
Blíží se vánoční prázdniny a Percymu a jeho přátelům nastává další těžké období. Začínají se probouzet ty nejhorší a nejmocnější nestvůry, které nebylo vidět tisíce let. S nimi má na svět sestoupit zkáza, jakou běžní smrtelníci ještě nepoznali a s první z nich se Percy záhy utká. Přestože jejímu řádění unikne, nestvůra vítězí. Na svém hřbetě si odnesla Annabeth! Krátce poté se ztratí i bohyně Artemis a Percy s Groverem a Thalií mají plné ruce práce, aby obě našli. Cestu jim však kříží dávné proroctví, kletba Titánů, která předpovídá svržení olympských bohů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu The Titan's Curse (Percy Jackson and the Olympians) přeložila Dana Chodilová. Počet stran: 336. ISBN: 978-80-253-1122-6.

STRUČNÝ OBSAH:

Čtrnáctiletý Percy se společně s Annabeth, Groverem a novou kamarádkou Thalií vydávají na další výpravu. Tentokrát musí zachránit dva malé polobohy, sourozence Biancu a Nika di Angelo.

Vysvobodí je z vojenské školy Westower. Jeden z učitelů se však promění v nestvůru, obávanou Mantichoru. Když je boj v plném proudu, přijdou jim na pomoc Artemidiny lovkyně. Nestvůru se podaří přemoci, ale Annabeth zmizí. Percy ji všude hledá, ale po několika dnech zmizí i Artemis.

Percy má vidění, že Artemis i Annabeth jsou vězněny na stejném místě. Proto se Percy, Thalia, Bianca, Grover a lovkyně Zoe vydávají na výpravu za záchranou Artemidy a Annabeth.

Jednoho dne výpravy na ně zaútočí kovový obr Talos. Bianca za jeho zničení obětuje vlastní život. I když jsou všichni smutní, výprava pokračuje. Nakonec objeví Artemis i Annabeth svázané. Vězní je tam Titán Atlas. V boji s ním obě vysvobodí, ale Zoe zaplatí svým životem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adush14, 22.12.2013

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Rick Riordan - Prokletí Titánů (Percy Jackson)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­