ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Russellová Rachel Renée (*13.03.1961)

   
­­­­

Příběhy z neslavnýho života (Deník mimoňky)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Příběhy neoblíbený pařičky)
  • pro dívky od 9 let

První kniha humorných deníkových zápisků školačky Nikki, školní mimoňky s velkou dávkou talentu pro výtvarku a trapasy.
Nikki nastupuje na novou školu a nutně potřebuje iPhone a hromadu cool oblečení. Místo toho jí maminka koupí deníček! Zbláznila se? Proč by si měla ve světě blogů a sociálních sítí sepisovat zážitky do sešítku pod polštářem? Na druhou stranu, možná není špatné vypsat se ze všech trapných situací, které zažívá dnes a denně na školních chodbách, ve třídě, v jídelně i na ulici plné lidí. Příšerných chvilek, které by skolily leckterou puberťačku, má Nikki v rukávu nepočítaně.
Vtipné deníkové záznamy provází řada výstižných ilustrací a komiksů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2011 (1. vydání). Z anglického originálu Tales from a Not-So-Fabulous Life (Dork Diaries) přeložila Jana Hejná. Počet stran: 282. ISBN: 978-80-204-2402-0.

STRUČNÝ OBSAH:

Dvanáctiletá Nikki Maxwellová prožívá totální peklo. Nejenže přestoupila na jinou školu, ale stipendium dostala díky tomu, že její táta dělá ve škole deratizátora hmyzu. Našla si tu ve třídě sladkého kluka se smyslem pro humor Brandona i nepřítelkyni, královnu KCO (krásných, cool a oblíbených) holek a vymaštěnou příšeru s leskem na rty - MacKenzie. Do toho všeho se jí pod nohy pořád plete její mladší sestra Brianna. Nikki neví, co má dělat, a tak vyrábí různé blbosti! Nakonec se ale s Brandonem dostane do dobré situace, rivalku a sestru nechá být a žije svůj život. No co, je to prostě mimoňka!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kokoman TV, 09.06.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Příběhy neohrabaný krasobruslařky (Deník mimoňky)
-Příběhy z neslavnýho života (Deník mimoňky)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Rachel Renée Russellová - Příběhy z neslavnýho života (Deník mimoňky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­