ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Russellová Rachel Renée (*13.03.1961)

   
­­­­

Příběhy neohrabaný krasobruslařky (Deník mimoňky)

  • díl v sérii: 4 (předchozí: Příběhy netalentovaný pop hvězdy; následuje: Příběhy nerozumný poradkyně)
  • pro dívky od 9 let

Čtvrtá kniha humorných deníkových zápisků školačky Nikki - školní mimoňky s velkou dávkou talentu pro výtvarku a trapasy.
Nezadržitelně se blíží oslavy vánočních svátků a s nimi každoroční charitativní lední revue Vánoce na ledě, která se koná 31. prosince. Nikki s nerozlučnými kamarádkami Chloe a Zoey chtějí bruslit za zvířecí útulek, jemuž schází finanční prostředky, aby se mohl nadále starat o osamělá zvířata. Navíc zvířecí útulek "Chlupáč v tísni" vede Brandonova babička a Nikki by přece pro Brandona udělala všechno na světě, dokonce vystřihne parádní krasobruslařské číslo a strčí celou MacKenzie s jejím dokonalým outfitem do kapsy! - Anebo ne?! Vše ukáže 31. prosinec a Velká lední revue.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2013 (1. vydání). Z anglického originálu Tales from a Not-so-Graceful Ice Princess (Dork Diaries) přeložila Jana Hejná. Počet stran: 346. ISBN: 978-80-204-3061-8.

DĚJ:

Nikki, Chloe a Zoey ve škole na tělocviku zjistily, že se koná charitativní lední revue Vánoce na ledě. Je to o tom, že si každý utvoří skupinku a bude soutěžit v krasobruslení o peníze pro charitu, kterou budou sponzorovat. Chloe a Zoey to samozřejmě hned potěšilo a už Nikki vykládaly různé nápady, s čím budou vystupovat. Chloe napadlo, že by mohly být za víly, Nikki se to moc nezamlouvalo, ale souhlasila. Teď musí jenom sehnat charitu, kterou budou sponzorovat...

V pátek Nikki pozval Brandon do útulku "Chlupáč v tísni", kde pomáhá najít domov opuštěným štěňatům. Byla tam velká zábava a oba se neustále něčemu smáli.
O pár dní později Brandon přišel k Nikki a oznámil jí, že pan Simpson, který vede společně se svou ženou Betty "Chlupáč v tísni", si zlomil nohu a bude muset zůstat v nemocnici, než se mu noha neuzdraví, což znamenalo problém, protože Betty sama útulek neutáhne a bude ho muset zavřít. A v tu chvíli Nikki napadlo, že by s kamarádkami mohly sponzorovat právě útulek "Chlupáč v tísni".
Pověděla to holkám a těm se to samozřejmě velmi líbilo, ale samotného Brandona se ještě neptala...

Nikki do útulku zašla a zeptala se Betty, jestli by mohly sponzorovat právě tento útulek. Betty souhlasila a začala jí povídat a svém vnukovi, jenž právě cvičil štěňata na zahradě. Její vnuk přišel o rodiče a ona ho nechtěla vytrhnout ze známého prostředí, kdyby se museli odstěhovat jinam. Nikki vyšla ven a podívala se přes plot na zahradu - stál tam Brandon! Nemohla uvěřit, že právě on je tím vnukem...

Musela začít se svými kamarádkami nacvičovat na lední revue, jenže zjistila, že neumí bruslit a bála se, že nezíská pro útulek dostatek peněz a Brandon se bude muset odstěhovat. Ale doufala, že se to do té doby spraví.

Když nastal den D, byla Nikki hrozně nervózní. Holky měly ty nejkrásnější kostýmy, avšak Nikki měla stále problém udržet se na bruslích. MacKenzie jim navíc vzala kostýmy a schovala je. Když jim bylo řečeno, že jsou v jedné místnosti, tak je zamkla a bylo po kostýmech. Naštěstí všechno dopadlo dobře, přišel jim na pomoc Brandon a holky si vzaly místo vílích kostýmů klauní.

Když vyjely na led a začaly se svou sestavou, Nikki sebou hned švihla o zem! Myslela si, že je to konec, ale znenadání se obecenstvo začalo smát, a tak začaly dělat různé hlouposti a nakonec vyhrály 10000 dolarů jako cenu za největší úspěch u obecenstva. Brandon jí poděkoval a objal ji za to, co pro něj všechno udělala. Nikki byla moc šťastná, že se jí nakonec všechno podařilo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Háňa, 17.06.2015

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Příběhy neohrabaný krasobruslařky (Deník mimoňky)
-Příběhy z neslavnýho života (Deník mimoňky)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Rachel Renée Russellová - Příběhy neohrabaný krasobruslařky (Deník mimoňky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­