ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Baccalario Pierdomenico (*06.03.1974)

   
­­­­

Zrcadlový dům (Ulysses Moore)

  • pro děti kolem 10 let
  • díl v sérii: 3 (předchozí: Obchod se zapomenutými mapami; následuje: Ostrov masek)
  • název originálu: La Casa degli Specchi (Ulysses Moore)

Ve třetí knize fantasticko-dobrodružných příběhů odhalují dvojčata s Rickem další tajemství městečka Kilmore Cove a Bran času.
Místo, aby se klubko tajemství kolem Brány času rozmotávalo, tak se Jasonovi, Julii a Rickovi zdá, že se zamotává mnohem víc. Jak se ukazuje, Kilmore Cove skrývá mnohem více Bran času. Všechny brány, jak se děti dozvídají, jsou zakresleny v mapě městečka, jež byla ukrytá v Egyptě. Tu však teď má Oblivie Newtonová. Před Jasonem, Julií a Rikem vyvstává mnoho nových otázek. Kolik je vlastně bran a kolik klíčů a proč se je Oblivie snaží získat?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2007 (1. vydání). Přeložila Jitka Minaříková, ilustroval Iacopo Bruno. Počet stran: 232. ISBN: 978-80-252-0590-7.

MÍSTO DĚJE:

Vesnice Kilmore Cove.

STRUČNÝ DĚJ:

Již známá trojice dětí - Jason, Julie a Rick - zjišťují několik zvláštních informací. Jednou z nich je i otázka, proč v městečku stojí socha krále, jenž nikdy nevládl, proč jsou zde koleje, které nikam nevedou, proč není ve městě mobilní ani internetový signál. Vše nasvědčuje tomu, že někdo chtěl vesnici vymazat z mapy.
Pátrání naší trojice se tentokrát točí okolo Zrcadlového domu, v němž žil Petr Daidalos, geniální vynálezce, jenž jednoho dne několik let nazpět beze stopy zmizel.
Oblivia se náhle rozhodne dům zbourat, a proto mají děti málo času na jeho prohledání. Děti si dávají další dílky skládačky o Ulyssesu Moorovi dohromady...

CITÁT Z KNIHY:

Osamělý se cítí král,
jenž prohrává svou partii.
Se třemi pěšci chce hrát dál
a všechny tři tím zabíjí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Č., 10.01.2012

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Brána času (Ulysses Moore)
-Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)
-Zrcadlový dům (Ulysses Moore)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierdomenico Baccalario - Zrcadlový dům (Ulysses Moore)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­