ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Baccalario Pierdomenico (*06.03.1974)

­­­­

Brána času (Ulysses Moore)

  • pro děti kolem 10 let
  • díl v sérii: 1 (následuje: Obchod se zapomenutými mapami)
  • název originálu: La Porta del Tempo (Ulysses Moore)
  • Ulysses Moore je fiktivním autorem knihy - skutečným autorem je Pierdomenico Baccalario, domnělý překladatel deníku Ulyssse Moorea

V první knize fantasticko-dobrodružných příběhů čeká dvojčata Jasona a Julii stěhování do starého, záhadami opředeného domu.
Vila Argo leží v odlehlé části Anglie na útesu nedaleko malé vesničky Kilmore Cove. Do této vily se jednoho dne přistěhují manželé Covenanttovi s dvojčaty Julií a Jasonem. Poté, co rodiče odjedou na víkend do Londýna, se dvojčata s novým kamarádem Rickem vrhnou do pátrání po tajemství skrývajícím se za starobylými dveřmi.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (1. vydání). Přeložila Jitka Minaříková, ilustroval Iacopo Bruno. Počet stran: 206. ISBN: 80-252-0509-6.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Italský spisovatel a novinář, jenž píše hlavně romány a fantasy pro děti, není ještě moc známý. Vyhrál v několika soutěžích pro mladistvé spisovatele.

ZAJÍMAVOST:

Pierdomenico Baccalario, autor série Ulysses Moore, ji celou napsal ve formě dopisů, které píše Ulysses Moore, tajemný cestovatel.

POSTAVY:

dvojčata Jason a Julie - hlavní postavy
Nestor - zahradník
Rick - kamarád dvojčat
Oblivia Newtonová a její řidič

MÍSTO DĚJE:

Převážně vila Argo a přilehlá vesnice Kilmore Cove.

DĚJ:

Jason a Julia, jedenáctiletá dvojčata, se právě přestěhovali z Londýna do vily Argo, obrovitého domu na vrcholku útesu. Správcem vily je starý, nemluvný zahradník Nestor, jenž ví hodně o tajemstvích cestovatele Ulyssese Moorea. Děti si s kamarádem Rickem dům zamilují - proč taky ne, když rodiče nejsou doma? Jednoho večera nemají dvojčata co dělat, a proto se pouští do prohledání domu. Narazí přitom na dveře skryté za skříní, jež se však nedají otevřít. Na dveřích jsou čtyři zámky, ale žádný z klíčů v domě do nich nepasuje. Co se skrývá za těmi dveřmi? A proč se je někdo vůbec pokusil ukrýt? Děti se rozhodnou, že od nich musí najít klíče a dveře otevřít. Postupem času přicházejí na místa, kde by klíče mohly být. Jeden klíč má Nestor, druhý stará paní ve vesnici a další jejich úhlavní nepřítelkyně, Oblivia Newtonová, která chce záhadu dveří rozluštit také...

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihu bych doporučoval spíše mladým čtenářům, série není náročná, občas doplněná ilustrací.
Četla se mi skvěle.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Č., 10.01.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Brána času (Ulysses Moore)
-Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)
-Zrcadlový dům (Ulysses Moore)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierdomenico Baccalario - Brána času (Ulysses Moore)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­