ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Baccalario Pierdomenico (*06.03.1974)

­­­­

Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)

  • pro děti kolem 10 let
  • díl v sérii: 2 (předchozí: Brána času; následuje: Zrcadlový dům)
  • název originálu: La Bottega delle Mappe Dimenticate (Ulysses Moore)

Ve druhé knize fantasticko-dobrodružných příběhů čeká Jasona, Julii a Ricka neskutečné dobrodružství poté, co prošli Bránou času.
Otevřít Bránu času a sestoupit do hlubin útesu stálo trojici dětí velké úsilí a mnoho odvahy. Odměněni však byli objevením lodi jménem Metis, která je - jak se později ukázalo - odvezla do vzdálené země Punt za doby faraóna Tutanchamona. Těsně za branou se však cesty chlapců a Julie rozdělily. Zatímco chlapci v minulosti hledají starou mapu, Julie se dozvídá od zahradníka část tajemství vily Argo.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (1. vydání). Přeložila Jitka Minaříková, ilustroval Iacopo Bruno. Počet stran: 251. ISBN: 80-252-0510-X.

MÍSTO DĚJE:

Starý Egypt, země Punt.

STRUČNÝ DĚJ:

Jason, Julie a Rick prošli Branou času a ocitli se ve starověkém Egyptě. Zde nacházejí Dům života - bludiště, které je plné papírových pergamenů.
Mají za úkol vypátrat záhadnou mapu, která by měla být ukryta v nějaké tajemné místnosti. Vše se však obrací proti dětem. Proradný majitel Obchodu se zapomenutými mapami, jenž jediný jim může pomoci, by si dal pro halíř koleno vrtat a navíc se v Egyptě objevuje i zrádná Oblivia Newtonová, která prošla jednou z dalších Bran času.
Děti nakonec mapu sice získají, vzápětí ji jim však ukradne právě Oblivia...

CITÁT Z KNIHY:

Abys našel cestu, budeš potřebovat přízeň štěstěny a hvězd. Mapu hledej ve Věži čtyř holí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Č., 10.01.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Brána času (Ulysses Moore)
-Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)
-Zrcadlový dům (Ulysses Moore)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierdomenico Baccalario - Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­