ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Baccalario Pierdomenico (*06.03.1974)

­­­­

Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)

  • pro děti kolem 10 let
  • díl v sérii: 2 (předchozí: Brána času; následuje: Zrcadlový dům)
  • název originálu: La Bottega delle Mappe Dimenticate (Ulysses Moore)

Ve druhé knize fantasticko-dobrodružných příběhů čeká Jasona, Julii a Ricka neskutečné dobrodružství poté, co prošli Bránou času.
Otevřít Bránu času a sestoupit do hlubin útesu stálo trojici dětí velké úsilí a mnoho odvahy. Odměněni však byli objevením lodi jménem Metis, která je - jak se později ukázalo - odvezla do vzdálené země Punt za doby faraóna Tutanchamona. Těsně za branou se však cesty chlapců a Julie rozdělily. Zatímco chlapci v minulosti hledají starou mapu, Julie se dozvídá od zahradníka část tajemství vily Argo.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2006 (1. vydání). Přeložila Jitka Minaříková, ilustroval Iacopo Bruno. Počet stran: 251. ISBN: 80-252-0510-X.

MÍSTO DĚJE:

Starý Egypt, země Punt.

STRUČNÝ DĚJ:

Jason, Julie a Rick prošli Branou času a ocitli se ve starověkém Egyptě. Zde nacházejí Dům života - bludiště, které je plné papírových pergamenů.
Mají za úkol vypátrat záhadnou mapu, která by měla být ukryta v nějaké tajemné místnosti. Vše se však obrací proti dětem. Proradný majitel Obchodu se zapomenutými mapami, jenž jediný jim může pomoci, by si dal pro halíř koleno vrtat a navíc se v Egyptě objevuje i zrádná Oblivia Newtonová, která prošla jednou z dalších Bran času.
Děti nakonec mapu sice získají, vzápětí ji jim však ukradne právě Oblivia...

CITÁT Z KNIHY:

Abys našel cestu, budeš potřebovat přízeň štěstěny a hvězd. Mapu hledej ve Věži čtyř holí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Č., 10.01.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Brána času (Ulysses Moore)
-Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)
-Zrcadlový dům (Ulysses Moore)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierdomenico Baccalario - Obchod se zapomenutými mapami (Ulysses Moore)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)