ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Montgomeryová Lucy Maud (*30.11.1874 - †24.04.1942)

­­­­

Anna ze Zeleného domu (2)

  • román pro dívky

Příběh dívky-sirotka, jež se jako 11letá dostává k dobrým a obětavým lidem na kanadský venkov.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Papyrus ve Vimperku roku 1995. Z anglického originálu Anne of the Green Gables přeložila Milena Poláčková. Počet stran: 298. ISBN: 80-85776-46-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Kniha vypráví o mladé Anně, která je sirotek. Jednoho dne ji adoptují dva staří sourozenci Marie a Matěj Cuthbertovi, kteří si ji vezmou k sobě do Zeleného domu do městečku Avonlea. Sourozenci brzo zjistí, že Anna je zlobidlo, ale stejně si ji zamilují.

Anna se tedy nastěhuje do Zeleného domu, kde pomáhá na statku a v září začne chodit i do školy. Anna je sice už starší, aby mohla chodit do školy, ale v té době nebyla školní docházka povinná, takže Anna šla do školy poprvé.

Ve škole potkala dívku Dianu a brzy se z nich staly kamarádky. Jenže stejně jako si našla kamarádku, našla si i nepřítele, Gilberta Blytheho, který se jí posmíval kvůli její barvě vlasů.

Anna vyrůstala v Zeleném domě a prožívala různá ztřeštěná dobrodružství. Chcete vědět jaká? Musíte si knížku přečíst...

HLAVNÍ POSTAVY:

Anna - mladá, nezbedná
Marie - stará, starostlivá
Matěj - starý, klidný
Diana - kamarádská
Gilbert - soutěživý

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha Anna ze Zeleného domu se mi líbila, protože jsem s hlavní postavou mohla prožít její život. Knihu bych doporučila všem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kamiiko, 22.12.2020

­­­­

Diskuse k výpisku
Lucy Maud Montgomeryová - Anna ze Zeleného domu (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­