ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Osobnosti českých dějin

Tuto knihu společně vytvořili Josef Bartoš (1931-2005), Stanislava Kovářová (1956) a Miloš Trapl (1935).

Autory knihy Osobnosti českých dějin jsou erudovaní olomoučtí historikové, kterým se podařilo do knihy o rozsahu 451 stran shrnout krátké medailonky o 892 osobnostech, jež se významným způsobem podílely na utváření českých dějin i naší současnosti. Spektrum osobností je velmi široké, neboť zahrnuje dobu od 7. století po dnešek, včetně oblasti politiky, vědy, kultury, literatury, sportu, hudby apod. Abecedně řazená hesla však umožňují v textu snadnou orientaci. Autoři byli vedeni především snahou zprostředkovat ve stručné formě základní informace o životních osudech a díle lidí, kteří se nesmazatelně zapsali do národního podvědomí.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Knihu vydalo nakladatelství Alda v Olomouci roku 2005 (2. přepracované a doplněné vydání). Počet stran: 451. ISBN: 80-85600-94-3.

OBSAH:

Osobnosti jsou abecedně řazené, takže se hledají dobře.
V knize můžeme například dohledat, že Cyril Svoboda se narodil v roce 1956 a absolvoval v rodné Praze právnickou fakultu; Jiří Mahen prožil neklidný život v evangelické rodině v Čáslavi; Václav Havel pochází z pražské podnikatelské a intelektuálské rodiny, jeho otec byl stavební inženýr; Karel Gott se narodil v roce 1939 v Plzni a od šedesátých let je jedním z nejúspěšnějších českých zpěváků - vyučil se ale elektrikářem...

VLASTNÍ NÁZOR:

Publikace nám přináší mnoho informací o známých i méně známých osobnostech našich dějin. Doporučuji k prostudování každému, kdo má rád českou historii.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanche, 07.11.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
kolektiv autorů - Osobnosti českých dějinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­