ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Deaver Jeffery (*06.05.1950)

­­­­

Iluze

- pátá kniha série Lincoln Rhyme

Další příběh geniálního detektiva Lincolna Rhyma se začíná odvíjet na prestižní hudební škole v centru New Yorku, kam se po útěku z místa činu uchýlí pachatel vraždy. Policie do několika minut obklíčí uzamčenou učebnu a chystá se s vrahem vyjednávat. Vzápětí se zevnitř ozve výkřik a výstřel, a tak policisté vyrazí dveře. Místnost je však prázdná. Na pomoc jsou povolání Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a okamžitě začínají s důkladným šetřením. Ochrnutý Rhyme musí i tentokrát spoléhat na pomoc své přítelkyně, pro ctižádostivou Amélii by zase úspěšné vyšetření případu mohlo znamenat povýšení. Proti nim však tentokrát stojí mistrný iluzionista přezdívaný Kouzelník, který si s nimi pohrává a burcuje jejich profesionální ctižádost prostřednictvím úděsných vražd, jejichž bestialita se neustále stupňuje. Počet mrtvých narůstá a hodiny nelítostně ukrajují čas. Rhyme se Sachsovou proto musí co nejrychleji proniknout skrz kouřovou clonu a zabránit hrůzyplné pomstě, která se hrozí stát nejokázalejším zmizením v dějinách kriminalistiky...

Lincoln Rhyme je bývalý policista, ale momentálně je po nehodě ochrnutý. S Amélií Sachsovou, jež je jeho pravá ruka, vyšetřují nevyřešitelné případy.
Jednou se stala vražda v New Yorku, bylo to na tamní hudební škole. Když policisté dorazili na místo, usoudili, že pachatel vraždy musí být ještě v budově - pátrají po něm. Chtějí s ním vyjednávat, ale z ničeho nic uslyší ránu z pistole v jedné z učeben, a tak neváhají a vpadnou dovnitř místnosti, ve které by měl být pachatel obklíčen. Ovšem ať hledají, jak hledají, nikde ho nemohou najít. Když už nevěděli kudy kam s tímto případem, přenechali jej Lincolnovi a Amélii.
Amélie je postavena před problematiku iluze a magie. Proto jí pomůže jedna dívka, která se v magii orientuje a sama ji vykonává. Zjistí, že se jedná o Kouzelníka, jenž umí dost dobré věci. Kouzelník, mezítímco po něm pátrají, hledá další oběti. Několik už jich zabil. Lincoln vůbec netuší, že by mohl na něj též zaútočit. A tak se taky stane! Když odvezl pracovní pomocník Rhyma do pokoje, aby si odpočinul, v oné místnosti už stál sám osobně Kouzelník. Když to Rhyme zjistil, snažil se upozornit ostatní, ale nikdo ho neslyšel. A tak s ním Kouzelník mluvil a nakonec mu podpálil pokoj. Lincoln z toho jen tak tak unikl živý.
Za pomoci mladé dívky vraha nakonec dopadnou. Mezitím ale ještě stihnul Kouzelník hodně moc lidí vyplašit v cirkuse, kde to nechal též podpálit...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 13.11.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jeffery Deaver - IluzeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­