ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kinney Jeff (*19.02.1971)

­­­­

Na spadnutí (Deník malého poseroutky)

  • díl v sérii: 14 (předchozí: Radosti zimy; následuje: Samá voda)
  • pro starší děti

Nečekané dědictví umožní rodině Grega Heffleyho důkladně přestavět dům. Jenže brzo se zjistí, že taková rekonstrukce není žádná legrace. S každou zdí, která jde k zemi, se objeví nějaký nový problém: shnilé dřevo, jedovatá plíseň, nevítané potvůrky a ještě něco mnohem zlověstnějšího... Greg i jeho rodina začínají pochybovat, jestli to vůbec stálo za to. Až se prach usadí, ukáže se, zda budou moci zůstat...nebo se budou muset odstěhovat z města?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2019 (1. vydání). Z anglického originálu Wrecking Ball (Diary of a Wimpy Kid) přeložila Veronika Volhejnová. Počet stran: 217. ISBN: 978-80-7544-914-6.

STRUČNÝ OBSAH:

Kniha je "deníkem" Grega Heffleyho, jehož rodina získá dědictví po příbuzných. Rodina se rozhodne, že zrekonstruuje jejich dosavadní dům. Nastanou však potíže a vypadá to, že se budou muset stěhovat. Nakonec ale zůstanou ve svém domě a opraví škody způsobené při rekonstrukci.

O KNIZE:

Kniha má dětského vypravěče Grega.
Styl písma má budit dojem, že je "psaný rukou" a je čtivý.
Obrázky skvěle doplňují text. Bohužel je jich hodně - je jich více než obsahu.
Kniha je psaná dětskou formou - je moc jednoduchá.

Děj se dá popsat takto: Něco se stane, pak něco jiného a ještě něco dalšího, což možná souvisí s tímto a nakonec se vše vrátí do starých kolejí. Pořadí událostí se klidně může vyměnit a nepoznáte rozdíl.

Příběh nemá pořádný konec ani začátek. Problém vidím v tom, že tyto chyby se opakují od 1. do 14. dílu série.
Prvních 6 dílů bylo fajn, v dalších už jde poznat, že se autor snaží vytěžit co nejvíc z úspěchu první knihy a staví kvantitu nad kvalitu.

Kniha je krátká, čte se hrozně rychle. Není ale moc pro pokročilé čtenáře, od šestnácti let výše bude nudit.
Byla by vhodná pro nenáročné a oddychové čtení, nečekejte žádný román, spíše lehký příběh psaný deníkovou formou.

Dětský vypravěč je povedený.
Je snadno uvěřitelné, že je to deník dvanáctiletého chlapce.

Autor se snažil příběh ozvláštnit neobvyklými a místy nesmyslnými událostmi. Bohužel, do příběhu jich nastrkal hrozně moc, až to málo, co na něm bylo dobré, zničil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Capitain_Spock, 08.06.2021

Ceska posta    
­­­­

Diskuse k výpisku
Jeff Kinney - Na spadnutí (Deník malého poseroutky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­