ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Collinsová Jackie (*04.10.1937 - †19.09.2015)

­­­­

Hříšníci

Děj se odehrává v Hollywoodu. Sunday Simmonsovou objevil fotograf Raf Sonza, který náhodou fotil dívky ze středních škol a se kterým pak začala chodit. Objevila se v televizních reklamách a dostala nabídky k filmu. To byl důvod, proč se s Rafem rozešli. V Itálii se potká s Paolem, kterého si vzala. Manželství ale nebylo šťastné. Paolo si píchal drogy a Sunday na to po dvou letech přišla. Byli několikrát u doktora, ale nikdy se z toho nevyléčil. Po marných pokusech uspět se předávkuje. Dostává nabídku z Hollywoodu a přijímá. Je to film s Jackem Milanem. Jenže při milostných scénách, kde je do poloviny těla nahá, se v místnosti hromadí čumilové. Režisérovi to vůbec nevadí, ale Sunday si trvá na svém a z natáčení odjíždí. Do hotelu za ní přijíždí Carey St. Martinová, která pracuje pro Marshalla K. Marshalla v agentuře. Carey překvapí, jak je Sunday chytrá. Požadovala za tuto "scénu" omluvu. Díky této události se proslaví. V hotelu, kde bydlí, se setká s Dindi Sydneovou, kterou zná z Itálie. Naváže přátelství s Branchem Strongem, se kterým si rozumí. Když se takhle o Sunday začlo psát, zaujala Herberta Jeffersona a začal jí psát dopisy, ke kterým přikládal sáček se spermatem. Jeho žena Marge začala chodit do tajného spolku, protože už ji nebavilo sedět doma a cpát se jídlem. V určitý den k Loulle chodila a tam si to rozdávala se všemi přítomnými muži. Bylo to jakési zasvěcování, za které se platí. Marge ale neměla tušení, že z ní Loulla jen tahá peníze. Herbert ale na to za nějakou dobu přijde. A taky stihne zabít prostitutku, kterou někdo našel na cestě. Jak nasedá k Herbertovi, viděla Phillipa, která se přátelí s Clayem a Natálií Allenovými a následně i s Charliem Brickem.
Charlie Brick je známý herec, kterého si všichni váží. Je ženatý s Lornou, se kterou má 2 děti - Cindy a Seana. Charlie ji ale podvádí a ona ho opouští. Nemůže na ni zapomenout, a tak se mu snaží pomoct Clay Allen a dohazuje mu společnici na večer - Dindi Sydneyovou. Ještě ten den si ji v L.A. vzal za manželku. Jenže pak si to vyčítal, protože Dindi z něho tahala jen peníze a využívala jeho slávu. Dindi ale vůbec nevadí, že je vdaná, a stále pokračuje v milostných hrátkách.
Sunday má možnost si zahrát se Stevem Magnumem. Na natáčení se ale spolu dají dohromady. Steve je vytrvalý, protože Sunday se s ním nechce vyspat. Zasnoubí se, ale na večírku se Steve vyspí s Dindi. Sunday odjíždí do Mexika. Na letišti narazí na Jean-Pierra, který pláče. Za chvíli si pro něho příjde Claud Hussan. Ubytují se i do stejného hotelu a jednou večer za ní Claude příjde a miluje se s ní. Sunday tento muž přitahuje. Naváže s ním milostný i pracovní vztah. Při natáčení dalšího filmu jí večer dá prášky na spaní, aby toho hned ráno mohl využít. Probudila se a znásilňovali ji 3 muži. Samozřejmě se to natáčelo, ale Sunday o tom vůbec nevěděla, nemohla se totiž probrat. Odjede za Charliem Brickem, protože v něm vidí oporu a u kterého se bude pořádat svatba Marshalla a Carey. Ukončí natáčení s Claudem Hussanem, když si uvědomí, co jí provedl. A také že o jejich poměru věděla i jeho žena. Znovu se s Charliem setkávájí na premiéře filmu. Branch Strong se tam objeví s přítelem Maxem Thorpem. Ale přisedá si k Sunday. Sunday ale někdo vzkáže, že se něco stalo s Jean-Pierrem, o kterého se nějakou dobu starala. Před budovou na ni čeká Herbert. Uvězní ji ve svém autě a odjíždí k Loulle, aby se zasvětila jako Marge. Herbert ale netuší, že je pronásleduje Charlie. Kolem domu chodí i nervózní Marge, která se chce účastnit, ale dostává křeče do břicha. Oba se pak rozhodnou, že půjdou dovnitř. Charlie nejdřív nechápe, co se děje a když viděl Sunday nahou, nevěděl, co si má myslet. Pak ji ale Herbert odvlekl do auta, i tam je následoval Charlie a snažil se Sunday pomoct. Marge mezitím zemřela na otravu, protože jí Herbert do bonbónu dal jed. Charlie Sunday zachrání. Ta zůstává u Charlieho Bricka, do kterého se zamiluje. Pak už chystají svatbu a Sunday opouští Hollywood.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Teereesek, 28.01.2007

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Jackie Collinsová - HříšníciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­