ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Segal Erich (*16.06.1937 - †17.01.2010)

­­­­

Osudová láska

Příběh se odehrává ve dvou časových liniích - v osmdesátých letech a v současnosti.
K Matthewovi Hillerovi, slavnému lékaři z oblasti genetiky, přijde jeho dávná láska Silvia s manželem: Přináší děsivou zprávu - má obrovský nádor na mozku a Matthew je jediný, kdo jí může pomoci. Tím se pro něho otevírá šuplík vzpomínek.
V roce 1978 jel Matthew se skupinou dobrovolníků do Eritreje v Africe, aby zde léčil a zachraňoval její obyvatele. Tady se zamiluje do Silvie, italské dívky z bohaté rodiny, která měla být oddána za Nicca Rinalda, což byl také jeden z důvodů, proč se do Afriky vydala. Zamiluje se tu do Matta a začnou plánovat společnou budoucnost. Jednou je ale Matthew postřelen a převezen do Evropy. Tam zjistí, že Silvia zmizela. Provdala se za Rinalda a Matt netuší, kde může být. A proč to vlastně udělala..?
Několik let se z toho nemůže dostat, až jednou potká svou nejlepší přítelkyni ze studentských let, začnou spolu žít a vezmou se.
Pak ale do jeho života opět vstoupí Silvia. Matt se jí snaží ze všech sil pomoci, ale bohužel už to není možné a Silvia umírá.
Matt se tím ale zbavuje své minulosti, která ho tolik let zastiňovala a může konečně začít naplno žít.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Kniha nám ukazuje, jak nám pár týdnů a několik okamžiků může ovlivnit celý život a pronásledovat nás na každém kroku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: janca, 26.05.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Erich Segal - Osudová láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)