ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pike Christopher (*12.11.1954)

   
­­­­

Honba za přízraky (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)

- díl v sérii: 1
- Christopher Pike je pseudonym Kevina McFaddena

Školní rok je skoro u konce. Školní klub zorganizuje pro žáky nejvyšších ročníků hru - honbu za pokladem. V malých skupinách a s pomocí chytře sestavených klíčů procházejí chlapci a děvčata městem a pak dál do noční pouště. Pořádající klub slíbil atraktivní cenu pro skupinu, která se dostane první do cíle. Pro Carla Timmonse, jenž nedávno ztratil nejlepšího přítele, se však hra stává příšernou noční můrou. Veden láskou k překrásné dívce, vzdálí se daleko a do míst, kde se ztrácí hranice mezi životem a smrtí.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Kredit v Praze roku 1993 (1. vydání). Z anglického originálu Scavenger hunt přeložil Miroslav Zeman. Obálku navrhl Oldřich Pošmurný. Počet stran: 268. ISBN: 80-7171-019-9.

STRUČNÝ OBSAH:

Kniha je psána formou detektivky. Příběh této knihy začíná jednoho dne, kdy je školní rok téměř u konce. Školní klub zorganizuje honbu za pokladem, ale jen pro ty nejstarší žáky. Žáci se rozdělují do skupin a dostávají mapky, kudy mají pokračovat a kde mají hledat již zmíněný poklad. Ale jedna ze skupin zažívá, řekla bych, přímo strašné hledání pokladu. Ze začátku se vše jeví v pořádku, později se zdá, jako by jim někdo dal jiné mapy. Příběh se potom ještě vyostřuje, začínají umírat oběti a skupinka zažívá něco strašného. Mrtvých přibývá, například třináctiletá Cindy Pollsterová byla nalezena s podříznutým hrdlem. Vrahem byl Davay.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha byla velice napínavá a určitě ji všem doporučuji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Honba za přízraky (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)
-Pád do temnot (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Christopher Pike - Honba za přízraky (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­