ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pike Christopher (*12.11.1954)

­­­­

Pád do temnot (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)

- díl v sérii: 7

V soudním procesu jde o vraždu. Ann Riceová je mrtvá. Obviněna je její nejlepší přítelkyně Sharon McKayová. Ale žádná mrtvola se nenašla. A tři svědkové zločinu jenom slyšeli, co se stalo, ale neviděli to. Obžaloba si je přesto vítězstvím téměř jistá. Když se Ann zřítila do prudkého proudu řeky, byla s ní Sharon sama na vrcholku útesu. K útesu vede jenom jedna cesta a všichni svědkové si pamatují, že než Ann spadla, dívky se pohádaly. Sharon se hájí jenom tím, že Ann spáchala sebevraždu. Ale všichni, kdo Ann znali, říkají, že nebyla sebevražedným typem. A mají pravdu. Ann byla mnohem víc než sebevražedkyně. Byla posedlá.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit v edici Buldok jako svou 123. publikaci v Praze roku 1995 (1. vydání). Z anglického originálu Fall into Darkness přeložila Magdalena Váňová. Obálku navrhl Oldřich Pošmurný. Počet stran: 202. ISBN: 80-7171-050-4.

OBSAH:

Na první pohled by se zdálo, že Ann Riceová a Sharon McKayová jsou nejlepší kamarádky. Ale opak byl pravdou. Sharon byla obviněna z vraždy Ann. Údajně ji měla shodit z útesu. Lidé uzavírali sázky a odhadovali, že Sharon dostane minimálně 20 let vězení. Tělo Ann se však nikdy nenašlo. U této nehody byli tři svědci, kteří ovšem nic neviděli, pouze něco zaslechli. Když se Ann zřítila z útesu, byla s ní Sharon sama. Nakonec se ukazuje, že Sharon je nevinná a Ann to na ní pouze nastražila. Byla totiž posedlá myšlenkou, že Sharon může za smrt jejího bratra, s nímž dříve chodila.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha byla velice napínavá a čtivá i díky svojí detektivní zápletce. Určitě ji doporučují všem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Honba za přízraky (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)
-Pád do temnot (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Christopher Pike - Pád do temnot (Stopy hrůzy - Tajemné zlo)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­