ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bushnellová Candace (*01.12.1959)

­­­­

Sex ve městě

Doba a místo děje: současný Manhattan, New York

DĚJ:

Candace Bushnellová nás ve své knize zavádí do světa bohatých a slavných lidí. Do společnosti, kde hlavním tématem hovoru je SEX. Kniha se skládá z celkem pětadvaceti povídek a závěrečného epilogu. V jednotlivých kapitolkách se řeší lechtivá témata jako například skupinový sex, ale také problémy úspěšných svobodných třicátnic v New Yorku, mužů - kteří chodí zásadně s modelkami, žen - které se z Manhattanu přestěhují na venkov a další.
V některých příbězích vystupuje autorka sama, další častou hrdinkou je citlivá, osamělá spisovatelka Carrie, která po letech marných pokusů a usilovného hledání snad konečně našla "pana Božského", její přítelkyně Samantha Jonesová a Miranda...

Zaujala mě kapitola devatenáct s názvem "Manhattanské maminy se dočista zcvokly"
Carrie přišla na oběd ke svým přátelům Amandě a Packardovi. Kromě ní zde byli samí rodiče s dětmi. Dospělí se chovali a mluvili dětinsky, jako blázni. Carrie došla k přesvědčení, že už tak dost labilní Newyorčané se po narození potomka definitivně zcvoknou. Dítě se pro ně stane středem vesmíru a upnou se na něj tak, že se nedokáží bavit o ničem jiném.
Carrie měla podezření, že je v jiném stavu a už si představovala, jaké by to bylo mít miminko. Ale po tomto zážitku na večírku byla ráda, když se její těhotenství nepotvrdilo.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Autorka tvrdí, že v New Yorku pravděpodobně už neexistuje pravá láska a úspěšné a samostatné ženy po třicítce nemají šanci se provdat, protože se jich muži bojí...

VLASTNÍ HODNOCENÍ:

Kniha mě ani trochu nezaujala a byl jsem skutečně rád, když jsem ji dočetl a odložil. Příběhy mi většinou nepřišly ani vtipné, ani k zamyšlení. Často jsem postrádal pointu.
Skvělý a hlavně zábavný seriál "Sex ve městě", který vznikl právě na motivy tohoto dílka, má podle mě s knižní předlohou společná jen jména hlavních hrdinek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kosan, 27.11.2005

   
­­­­
­­­­

Diskuse k výpisku
Candace Bushnellová - Sex ve městěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­